14 rzeczy, które dzieją się z Twoim ciałem gdy zaczniesz jeść mniej cukru

Zdrowie Data publikacji: 03 sierpnia 2017

Wzmożona konsumpcja cukru może mieć bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie i wygląd. Prowadzi to nie tylko do zwiększenia masy ciała, ale też np. wahań nastroju. Badania potwierdzają, że cukier jest wiązany z niegrzecznym zachowaniem dzieci. Dorośli też czują się wtedy rozdrażnieni.

Cukier działa też jak narkotyk, potrafi uzależniać. Dietetycy uważają go za dużo większe zagrożenie niż tłuszcz. Gdy nagle go odstawimy nasz organizm zacznie go się domagać. Będziemy czuli się podobnie jak podczas palenia papierosów, co jakiś czas będzie wracała nam ochota na zjedzenie czegoś słodkiego.

Jeśli jednak ograniczysz cukier w swojej diecie zacznie dziać się coś dobrego z Twoim organizmem. Dzienna dawka cukru nie powinna przekraczać wtedy 6 łyżeczek. Pamiętaj, że cukier posiadają też produkty, które jesz i nie tylko słodycze. Dlatego musisz zwracać uwagę na etykiety opakowań. Cukier, który mieści się na łyżeczce waży 5 gram.

Po 2 dniach

Wahania nastroju znikną. Praca układu trawiennego wróci do normy. Trawienie będzie odbywało się lepiej niż do tej pory. Organizm będzie mógł czerpać z pożywienia więcej wartości odżywczych. Znikną też niektóre z problemów trawiennych.

Po tygodniu

Poczujesz wzrost siły oraz energii. Będziesz wysypiać się lepiej oraz łatwiej będzie Ci rano wstawać.

Po 10 dniach

Po 10 dniach od zmniejszenia ilości cukru w swojej diecie możesz schudnąć nawet 1-2kg. Ciśnienie tętnicze wróci do normy. Poziom cholesterolu we krwi również się zmniejszy.

Po miesiącu

Poprawi się kondycja Twojej skóry. Cukier przyśpiesza jej starzenie się. Poprawi się również Twój smak, będzie bardziej wyraźny. Cukier powoduje osłabienie naszych kubków smakowych. Poprawi się również nasz węch.

Po roku

Będziesz czuć się silniej i bardziej energicznie. Możesz stracić kilka, a  nawet kilkanaście kilogramów wagi. Twój układ immunologiczny poprawi się, rzadziej będziesz chorować.

Po 5 latach

Będziesz wyglądać młodziej niż Twoi rówieśnicy i rzadziej chorować niż oni. Będziesz mieć więcej energii witalnej i chęci do życia. Będziesz po prostu wolniej się starzeć!

 

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/14-things-that-happen-to-your-body-when-you-eat-less-sugar-360410/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły