6 popularnych połączeń produktów spożywczych, które negatywnie wpływają na zdrowie

Zdrowie Data publikacji: 26 września 2017

Niektóre połączenia produktów są dla nas wręcz oczywiste. Okazuje się jednak, że mogą być dla nas niezbyt zdrowe. Oczywiście nic wielkiego nagle się nie stanie gdy nadal będziemy je jeść, ale jest to ciekawa wiedza, którą warto znać.

1. Tosty + kawa rozpuszczalna

Standardowe śniadaniowe połączenie, co może być w nim groźnego? Proste węglowodany zawarte w chlebie hamują wchłanianie wapnia z sera, a tym samym sprawiają, że nie wpływa on pozytywnie na nasz układ nerwowy oraz krwionośny. Do tego najgorszym co można zrobić to dodać kawę instant. Jeśli lubisz kanapki z serem lepiej zastąpić już kawę herbatą.

2. Pomidory i ogórki

Kolejne połączenie, które bardzo często stosujemy przy kanapkach lub sałatkach. Co z nim jest nie tak? Najnowsze badania wskazują, że połączenie tych dwóch warzyw ze sobą zakłóca biochemiczne reakcje naszego ciała. Może to prowadzić do nadmiernego kalcynowania i obrzęków. Witaminy, które znajdują się w obydwu warzywach nie będą poprawnie trawione.

3. Ziemniaki i mięso

Któż oparłby się pysznym rumianym pieczonym ziemniaczkom oraz żeberkom w sosie barbecue? Okazuje się, że oprócz tego iż to bomba kaloryczna to jedzenie takiego zestawu niesie ze sobą jeszcze jeden minus. Skrobia, która zawarta jest w ziemniakach wraz z białkiem z mięsa może powodować w żołądku zaburzenia w postaci zgagi, łuszczenia się ścianek czy powstawaniu gazów. Do mięsa najlepiej wybierać zielone warzywa.

4. Piwo i orzeszki

Jest to jedna z najpopularniejszych barowych kombinacji. Co jest w niej nie tak? Okazuje się, że sól zawarta w orzeszkach plus właściwości piwa powodują znaczne odwodnienie organizmu. Dlatego spożywając taką kombinację powinniśmy pamiętać o wodzie.

5. Śmietana + ananas

Kwaśne owoce powodują, że trawienie działa wolniej, szczególnie rano. Oprócz tego ananas zawiera bromelainę, która może powodować zatrucie w połączeniu z produktami mlecznymi.

6. Mleko i banan

Idealne połączenie na koktajl prawda? Jednak niektórzy dietetycy uważają, że słodkie owoce powinny być spożywane osobno. Spowalniają one bowiem układ trawienny, a spożywane z innymi produktami działają jeszcze mocniej. Dlatego banan może być świetną przekąską, ale nie powinien stanowić bazy pod koktajl czy deser.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/7-popular-food-combinations-that-can-ruin-your-health-380660/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły