Panga – unikaj jej jedząc nad morzem!

Zdrowie Data publikacji: 28 lipca 2020

Jesteś nad morzem i masz ochotę na świeżą rybę? Unikaj pangi, to gatunek ryby, który nie należy do najzdrowszych. Do tego na pewno nie będzie świeża!

Panga – co to za ryba?

Panga jest rybą hodowlaną. Żyje w sztucznych zbiornikach wodnych, najczęściej w Wietnamie. Żyje tam do momentu, gdy będzie gotowa na eksport. Stłoczona, zestresowana, w brudnej wodzie o dużym stężeniu dioksyn. Nie rzadko ryby te stłoczone są w klatkach, w których nawet nie mogą zbytnio się ruszać.

To sprawia, że nie mogą w naturalny sposób zdobywać pokarmu. Są dokarmiane sztucznie, a karma zawiera hormony, które pozwalają jej szybciej rosnąć. W ich hodowli stosuje się również antybiotyki, które zabezpieczają ryby przed chorobami, o które nie trudno w takim skupisku.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły