Również ty masz w swoim domu lekarstwo na żylaki. Dlaczego z niego nie skorzystać?

Zdrowie Data publikacji: 25 listopada 2017

Masz problemy z żylakami? Lekarstwo na nie znajduje się w Twoim domu. Wystarczy po nie sięgnąć i wypróbować kurację.

Dlaczego żylaki powstają

Żylaki to może być problem każdej z nas. Gdy ciśnienie krwi wzrasta, ta zaczyna się cofać i wywiera nacisk na żyły. Te natomiast rozciągają się i nie wracają już do swojego wcześniejszego kształtu. Znajduje się w nich więcej krwi dlatego stają się widoczne pod skórą. TO są właśnie żylaki.

Jeśli Twoje nogi pod koniec dnia puchną i są ciężkie to możne to oznaczać, że za jakiś czas spotka Cię problem z żylakami. Jest to pierwszy etap ich powstawania, a najczęściej zaczyna się od pajączków.

Nie tylko nasz tryb życia jest winny ich powstawaniu, ale są to również hormony. Również brak ruchu, zbyt długie siedzenie, wykonywanie pracy na stojąco czy zbyt obcisłe ubrania, buty na obcasach czy nadwaga i palenie papierosów. Dlatego warto ograniczyć czynniki ryzyka, te które można oczywiście.

Lekarstwo na żylaki, które mamy w domu

Środkiem, którego będziemy potrzebować będzie ocet jabłkowy. Poprawia on krążenie krwi przez co zmniejsza opuchliznę nóg. Pomaga również rozrzedzić krew i usprawnić jej przepływ. Dlatego jest bardzo dobrym sposobem na domową walkę z opuchniętymi nogami oraz żylakami.

Stosowanie kuracji octem jabłkowym na żylaki jest bardzo łatwe. Wystarczy niewielką ilość wylać sobie na dłoń, a następnie masować nim nogi zawsze w kierunku serca tak by usprawnić przepływ krwi. Nigdy w drugą stronę. Zabieg powtarzamy codziennie wieczorem. Pamiętaj jednak, że do osiągnięcia efektu potrzebna będzie systematyczność i czas. Efekty możesz zobaczyć dopiero po kilku tygodniach, ale warto się postarać.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły