Mam rzadki kleisty stolec – dlaczego i co z tym zrobić?

Zdrowie Data publikacji: 2017-01-15

Luźny kleisty stolec to problem wielu osób. Nie musisz się jednak martwić powodem tego stanu rzeczy nie jest Twój stan zdrowia, a jedynie dieta.

Jeśli twoja kupa jest kleista i dosyć rzadka to jest to nie małym problemem podczas wypróżniania. Nikt z nas tego raczej nie lubi. Dzieje się tak gdy nasza dieta jest uboga w błonnik, który sprzyja prawidłowej pracy jelit. Taki kleisty stolec również zalega potem w jelitach przez co wchłaniane są do organizmu toksyny i pogarsza się nawet nasze samopoczucie.

Luźny kleisty stolec – domowy sposób

Aby temu zapobiec wystarczy zrobić jedną rzecz, mianowicie wprowadzić do swojej diety płatki owsiane. Jedz chociaż niewielką ich ilość codziennie, a problem zniknie. Stolec będzie zwarty, wypróżnianie będzie łatwiejsze i Twój problem zniknie. Oprócz tego płatki owsiane to doskonałe źródło błonnika na śniadanie, dzięki czemu czujemy się bardziej syci i mamy więcej energii.

Jak przygotować płatki owsiane błyskawiczne

Kliknij w ten link i zobacz jak przygotować płatki owsiane błyskawiczne. Wystarczy dosłownie 10 minut od początku, aż do momentu kiedy będzie mogli je zjeść. Dlatego jest to szybkie i bardzo praktyczne danie, które możemy przygotować na śniadanie lub kolację. Ja kupuję płatki owsiane błyskawiczne z Lidla i mogę je osobiście polecić.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły