Nie chcesz przytyć? Tych rzeczy nie jedz przed snem!

Zdrowie Data publikacji: 26 kwietnia 2018

Nie chcesz przytyć? Nie jedz tych rzeczy na noc, to naprawdę nie zdrowe i zabójcze dla Twojej wagi! Jeśli, któryś z tych produktów był Twoją ulubioną przekąską to pamiętaj by z niej zrezygnować.

Ostatni posiłek przed snem

Nie oznacza to, że nie masz podjadać w nocy. Wszystko zależy od tego jak późno chodzisz spać i kiedy jadłaś kolację. Ostatni posiłek powinien odbyć się na dwie godziny przed snem, ale przerwa pomiędzy posiłkami powinna optymalnie wynosić trzy godziny.

Oznacza to, że jeśli kolację zjesz  o godzinie 20.00, ale spać pójdziesz o 1:00 w nocy to tak naprawdę o godzinie 22:00 możesz jeszcze zjeść lekki posiłek przed snem np. jogurt naturalny, serek wiejski czy jakieś warzywa. Nie jemy już o tej godzinie żadnych ciężkostrawnych rzeczy, a na pewno tych z tej listy!

Tych rzeczy nie jedz na noc!

1. Masło

Jeśli masz ochotę na kanapkę z masłem jeszcze na noc to lepiej sobie odpuścić. Masło zawiera dużo nasyconych kwasów tłuszczowych, które spowolnią trawienie, a tłuszcz podczas snu będzie się odkładał w naszym ciele.

2. Pieczywo

Skoro nie można masełka to i chlebka też nie. Pieczywo to węglowodany proste, czyli praktycznie cukier, który w dużej mierze odpowiada za nadmiar tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Gdy metabolizm podczas snu spowolni taka kanapka dużo mocniej się nam odłoży w boczkach niż rano.

3. Słone i tłuste przekąski

Wydaje się to być oczywiste, ale tak naprawdę wieczorem często oglądamy filmy, a do nich idealną przekąską są chipsy, orzeszki oraz inne rarytasy. Nie trzeba jednak mówić o tym w jaki sposób wpływają one na naszą wagę. Jednak często jest tak, że coś robimy wiedząc, że to jest złe, ale gdy ktoś nam o tym przypomni to nachodzi nas chwila refleksji. Mamy nadzieję, że tak będzie również w tym przypadku i z takich przekąsek zrezygnujecie!

4. Dania smażone

Czasem z obiadu coś zostanie i mamy ochotę dojeść do na kolację aby nie wyrzucać. Niestety musicie się powstrzymać, a jedzenie schować do lodówki na następny dzień. Tłuste przyprawy utrudnią na noc trawienie, zwolnią metabolizm i odłożą się w naszych boczkach. Do tego będzie trudniej nam zasnąć.

5. Słodycze

To kolejna rzecz, o której wydaje się, że nie trzeba przypominać. Jednak warto to zrobić i na pewno wiecie dlaczego. Chodzi oczywiście o zawartość cukru, który nie podaruje nam jeśli chodzi o nadprogramowe kilogramy. Oprócz tego cukier pobudza, daje kopa energii co utrudni nam zasypianie.

6. Owoce

Owoce to również cukier – fruktoza. Oprócz tego niektóre mogą niekorzystnie wpłynąć na trawienie podczas snu. Dlatego owoców nie jemy na kolację ani ostatni posiłek przed snem.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły