10 rzeczy, które twarz może powiedzieć o zdrowiu

Zdrowie Data publikacji: 21 marca 2018

Tradycyjna medycyna wschodnia twierdzi, że istnieją choroby i problemy zdrowotne, które można wyczytać z naszej twarzy. Oczywiście nie wszystkie nasze problemy zdrowotne mają w niej odzwierciedlenie. Są jednak problemy, które w ten sposób rozpoznać możemy.

1. Zmarszczki wokół ust

Zmarszczki wokół ust oczywiście pojawiają się z wiekiem. Ale gdy są one zbyt wydajne oznaczać może to niedobory witaminy B. Mogą temu towarzyszyć popękane usta, które są oznaką braków witaminy C. Wzbogać swoją dietę w warzywa  owoce np. pomarańcze czy paprykę.

2. Trądzik

Trądzik może pojawić się również u osób, które przeszły już okres dojrzewania. Najczęściej ozncaza to dietę bogatą w tłuszcze i cukry. Czasami również może to być kwestia zmian hormonalnych i zaburzeń w naszej gospodarce hormonalnej organizmu.

Może oznaczać zespół policystycznych jajników. Trądzik zazwyczaj pojawia się wtedy poprzez zbyt dużą ilość testosteronu, który wytarzany jest poprzez zaburzenia hormonalne jakie powoduje PCOS.

3. Cienie pod oczami

Są one związane często z pracą żołądka. Oczywiście również oznaczają bezsenność, ale jeśli nie masz problemu ze spaniem to może to być właśnie żołądek. Wyklucz również używki takie jak nikotyna i alkohol.

4. Blada skóra

Blada skóra jest często objawem anemii czyli niedoborów żelaza. Warto w takim wypadku wykonać badani krwi i sprawdzić poziom żelaza. Warto zacząć jeść więcej produktów bogatych w żelazo takich jak rośliny strączkowe i również źródła witaminy C, która ułatwia przyswajanie żelaza.

5. Żółta skóra

Gdy pojawiają się problemy z wątrobą kolor naszej skóry czy gałek ocznych może zmieniać się na żółty. Żółtaczka to częsty problem osób chorujących na nowotwór wątroby. Bardzo ważne jest to by szybko skonsultować się z lekarzem, jest to poważny problem i objaw taki nie powinien być pozostawiony bez interwencji lekarza.

6. Zaczerwienienia skóy

Podrażnienia skóry mogą wystąpić na wskutek fizycznych czynników. Jednak stany zapalne skóry pojawiają się często gdy nasz organizm jest odwodniony, skóra również robi się wtedy sucha. Jeśli jesteś nocnym markiem i Twoje życie odbywa się głównie po zmroku mogą to być również niedobory witaminy D.

7. Sucha skóra

Zwykle powodem tego jest po prostu zła dieta. Niedobory witamin i minerałów oraz zbyt mała ilość płynów. Kremy nawilżające nic Ci nie dadzą jeśli nie zadbasz o swoje ciało od wewnątrz.

8. Zmarszczki

Zmarszczki pojawiają się wraz z upływem lat, ale możemy ten proces opóźnić. Należy chronić swoja skórę przed słońcem za pomocą kremów z filtrem nawet gdy nie wychodzimy na plażę. Inaczej zmarszczki pojawią się u nas dużo szybciej. Oznaczają one również, że spożywasz za mało produktów bogatych w kolagen, witaminy C i E oraz kwas foliowy. Dlatego zmień swoją dietę.

9. Opuchnięta twarz

Najczęściej jest to objaw retencji wody w organizmie. Może jesz za dużo słonych produktów, spożywasz alkohol lub pijesz za mało wody. Postaraj się to naprawić. Na dłuższą metę ma to negatywny wpływ na zdrowie bo powoduje zatrzymanie w organizmie toksyn, które mogą wpływać na inne pola naszego zdrowia.

10.Brązowe plamki na szyi

To jest oznaką spożywania zbyt dużej ilości cukru. Warto wykonać badania na poziom cukru w naszej krwi. Cukrzyca nie jest chorobą, która przychodzi od razu. Warto więc przeprowadzić badania i interweniować.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły