Odsunięte dziąsła? Zobacz jak wyglądają Twoje. Jeśli masz ten problem zrób to!

Zdrowie Data publikacji: 27 listopada 2017

Czym są odsunięte dziąsła? Jest to jeden z problemów, który należy do najczęstszych wśród dziąseł. Dlaczego tak się dzieje? Dochodzi do tego stanu przez korozję tkanki dziąseł wokół zębów. Dziąsła wyglądają wtedy jakby się cofały odsłaniając ząb. To nie tylko problem estetyczny, przez to zęby stają się bardziej wrażliwe co powoduje uciążliwy ból podczas jedzenia.

Proces ten przebiega zazwyczaj powoli więc często nie jesteśmy go świadomi. Dlatego warto podczas mycia zębów kontrolować stan swoich dziąseł obserwując je w lustrze. W zaawansowanym stadium wymaga to pomocy stomatologicznej. Jest kilka rzeczy, które można robić każdego dnia aby zmniejszyć skalę problemu.

  1. Masowanie zębów maścią z ekaliptusa
  2. Możesz również użyć do tego żelu z aloesu
  3. Płukanie ust olejem kokosowym
  4. Dbanie o higienę jamy ustnej

Olej kokosowy

Musimy go rozgrzać aby się rozpuścił, a gdy już będzie płynny za pomocą szczoteczki do zębów nakładamy go na zęby po prostu szczotkując je jakby była to pasta do zębów. Wykonuj tą czynność przez przynajmniej 5 minut. Możesz też wypłukać nim jamę ustną zamiast szczotkowania, ale musisz go trzymać w buzi przez 10 minut i wypluć. Po wszystkim dokładnie wypłucz usta i umyj je normalną pastą do zębów.

Olej kokosowy ma działanie antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne. Może więc pomóc nam w zadbaniu o swoje uzębienie.

Źródło artykułu: http://hlf-team.com/grow-back-receding-gums-no-time-help-natural-remedies/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły