10 roślin, które wyhodujesz z resztek w kuchni

Kategoria: Kuchnia
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2015-12-23

Często zdarza się, że kupujemy jakieś rośliny, użyjemy je w kuchni, a to co zostanie wyrzucamy. Niedobrze! Z wielu takich roślin można wyhodować nowe :)

Miniaturka-Facebook

Cebula dymka

Wystarczy wsadzić ją białą częścią do ziemi do pojemnika z wodą. Nie może być całkowicie utopiona, jedynie zamoczona. Postaw na parapecie, a po kilku dniach zobaczysz nowe zielone listki.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Kapusta, sałata, seler

Robimy tak jak z cebulą. Bierzemy część korzenia i wkładamy do wody. Gdy roślina puści liście co powinno stać się po około tygodnia, możesz przesadzić ją do doniczki z ziemią. Sałacie np. wystarczy 2 tygodnie aby odrosnąć i możemy jej użyć ponownie za tą samą cenę :)

Imbir

korzen-imbiru-299276-article

Nie raz polecaliśmy Wam go do naszych przepisów dietetycznych. Imbir to korzeń, dlatego już coś powinno Ci to powiedzieć. Wsadzamy po prostu kawałek korzenia, który nam zostanie do doniczki z ziemią. Podlewamy i patrzymy kiedy pojawią się listki. Wtedy po odczekaniu 2 tygodni możemy zebrać nasz imbir.

Ziemniaki

Można je sadzić w doniczce aby pokazać dzieciom skąd się biorą, bo raczej nie zasadzimy ich tyle aby starczyło na obiad :) Jak puści korzonki zamiast go wyrzucić wsadzamy go do ziemi i obserwujemy jak rośnie.

Czosnek

sadzenie_czosnku_725454

Czosnek jest bardzo łatwy do sadzenia. Wystarczy jeden ząbek czosnku wsadzić korzeniem w dół do doniczki z ziemią. Gdy roślina puszcza pędy musimy je obciąć, wtedy zacznie rosnąć główka, którą potem możemy zebrać.

Awokado

Jest to genialnie proste do hodowli. Robimy konstrukcję jak na zdjęciu poniżej z pestki awokado.

1448Clipboard-5

Gdy pestka puści korzenie możemy ją posadzić w ziemi.

Marchewka

Nie da się jej posadzić na nowo i zjeść, ale może być ładną dekoracją do mieszkania. Wystarczy uciąć ok. 2 cm korzenia i zrobić konstrukcję jak z awokado. Gdy puści korzenie sadzimy ją do doniczki i mamy piękną dekorację na parapecie w kuchni :)

 

Podobne artykuły