Obetnij butelkę w tym miejscu, a potem zobacz jak zrobić z niej genialny gadżet do kuchni

DIY Kuchnia Data publikacji: 06 października 2018

To bardzo praktyczny kuchenny trik, który możecie wykorzystać do organizacji wielu produktów spożywczych oraz zachowania ich świeżości. Wystarczy Ci do tego plastikowa butelka, których zazwyczaj mamy nadmiar. Warto aby miała duży wylot, taka butelka nadaje się do tego najlepiej.

Organizer na sypkie produkty z plastikowej butelki

Wykonanie go jest bardzo proste, zaczynamy od obcięcia butelki właśnie w tym miejscu, które zostało oznaczone na grafice powyżej. Możecie to zrobić nożyczkami lub nożem kuchennym w zależności od tego co macie pod ręką. Warto jednak na koniec wyrównać trochę krawędzie nożyczkami aby nie były niepostrzępione, wtedy nie skaleczymy się nimi przypadkiem.

Gdy masz już odciętą główkę butelki odkręć korek. Reszta nie będzie nam już potrzebna, możesz ją wyrzucić do śmieci. W tym przypadku użyliśmy butelki z małym otworem, ale tylko dlatego, że innej nie mieliśmy pod ręką. Lepie jednak użyć takiej, której otwór jest większy np. po jakimś soku.

Przygotuj teraz woreczek z tym produktem spożywczym, który chcesz zabezpieczyć. My mieliśmy akurat otwartą prażoną cebulkę. Aby nie złapała wilgoci i była chrupiąca warto ją szczelnie zamknąć, ale akurat nie mieliśmy żadnych klipsów do woreczków. Butelka w tej roli jednak sprawdzi się bardzo dobrze.

Zwiń woreczek na końcu i przełóż przez środek butelki. Tutaj właśnie ważna jest średnica otworu. Po pierwsze dlatego, że łatwiej będzie nam przełożyć woreczek przez środek, a po drugie jeśli będzie on wystarczająco duży to będziemy mogli przez niego wysypywać produkt. W tym przypadku jednak cebulka jest za duża aby mogła przejść przez otwór, dlatego pełni on jedynie rolę hermetycznego zamknięcia produktu.

Wywiń folię na zewnątrz tak by podczas zakręcania została dociśnięta przez nakrętkę do gwintu i zakręć butelkę. Takie zamknięcie jest bardzo szczelne i trwałe. Do środka woreczka nie dostanie się już powietrze. A gdy otwór jest odpowiednio duży to wystarczy odkręcić zakrętkę i wysypać zawartość, nie musisz nawet wtedy wyjmować woreczka z butelki.

Tak wygląda zamknięty już produkt, który możemy teraz schować do spiżarni i nie martwić się o to, że się wysypie, zepsuje lub zwietrzeje. Wykorzystaj ten prosty patent w swojej kuchni!

Podobne artykuły