Najlepsze sposoby na podawanie nachosów i popcornu na imprezach!

Kuchnia Data publikacji: 28 marca 2023 / Aktualizacja: 2023-10-20

Zorganizowanie imprezy w domu od zawsze było świetnym sposobem na interakcje społeczne i zacieśnianie więzi z przyjaciółmi. Jednocześnie zorganizowanie popularnej domówki wymaga od nas niezwykłych umiejętności. Nie trudno się bowiem domyślić, że dosłownie wszystko powinno zostać dopięte na przysłowiowy, ostatni guzik. Zwykle największą uwagę wzbudzają smakowite przekąski, a na żadnej z imprez nie może zabraknąć popularnych nachosów oraz popcornu. Jednocześnie nie musimy serwować ich w tradycyjny sposób! Jak więc sprawić, by zwykłe nachosy i popcorn wzbudziły znacznie większe zainteresowanie?

Serwuj nachosy w towarzystwie wyśmienitych dipów!

Nachosy są nam z pewnością świetnie znane z meksykańskiej kuchni. Te smakowite przekąski wykonane z kukurydzianej tortilli podbijają kubki smakowe i serwują nam prawdziwą rozkosz dla podniebienia. Jednocześnie, większość z nas decydowała się serwować je w najbardziej tradycyjny sposób. Wsypywaliśmy nachosy do szklanej miski i stawialiśmy obok dodatkową miseczkę z dipem guacamole. Okazuje się jednak, że sposobów na serwowanie nachosów jest o wiele więcej! Możemy zdecydować się przede wszystkim na:

  • różnorodne wariacje smakowe nachodów;
  • różnorodne dipy;
  • dodatkowe elementy ozdobne.

Najlepiej sprawdzi się duża, drewniana deska, na której pogrupujemy nachosy pod względem smaków. Możemy więc na desce zorganizować odpowiednią ilość przestrzeni dla nachosów naturalnych, serowych lub z chilli. Dodatkowo na środku deski powinny znaleźć się niewielkie miseczki z dipami. Nie stawiajmy tylko i wyłącznie na tradycyjne guacamole! Oprócz tego dipu, postawmy także sos serowy, sos ostry i sos śmietankowo – cebulowy. Dodatkowo do każdego z dipów możemy dodać ozdobne wykałaczki z nazwami poszczególnych smaków. Taka mieszanka z pewnością sprawi, że goście na długi czas nie będą mogli zapomnieć wariacji smakowej, jaką udało się nam zaserwować na naszej domówce!

Postaw na popcorn w oryginalnym wydaniu!

Kolejną przekąską, która jest nam świetnie znana z domowych imprez jest popcorn. Ten chrupiący przysmak odmienia praktycznie każde spotkanie w gronie znajomych. Zwykle wybieraliśmy popcorn z dodatkiem masła lub soli, co jest jego najbardziej standardową wersją. Jeśli jedna chcemy sprawić, by nasze domówka była niezapomniana, możemy puścić w tym momencie wodzę fantazji. Okazuje się, że w sklepach możemy znaleźć chociażby popcorn w czekoladzie, popcorn w białej czekoladzie, popcorn z dodatkiem karmelu lub nawet z dodatkiem chilli! Takie wariacje smakowe z pewnością trafią w gusta naszych gości i sprawią, że na długi czas nie będą oni mogli zapomnieć zaserwowanych przez nas przekąsek. Warto również skupić się na estetycznej stronie przysmaków i postawić na ciekawe pudełeczka lub woreczki, w których ten popcorn może zostać podany. Nie zapomnijmy również o tym, by oznaczyć w ozdobny i śmieszny sposób jego smaki, by goście nie poczuli się zaskoczeni. Dzięki temu nasza domowa impreza będzie nie tylko wyjątkowa, ale także i rozbudzi estetyczne zmysły!

Podobne artykuły