10 produktów, których należy unikać jeśli chcesz mieć płaski brzuch

Zdrowie Data publikacji: 14 października 2017 / Aktualizacja: 2020-09-21

Dzisiaj zajmiemy się tematem, który zawsze jest bardzo popularny, czyli odchudzaniem. Sprawdzimy jakie produkty są wrogami płaskiego brzucha i powodują tym samym, że w tym miejscu szybciej tyjemy. Jeśli spojrzeliście na zdjęcie powyżej to na pewno tłuszcz podskórny i mięśnie to pojęcia, które są dla Was jasne to możecie zastanawiać się czym jest tłuszcz trzewny.

Czym jest tłuszcz trzewny?

Tłuszcz trzewny odkłada się na narządach wewnętrznych. Oczywiście musi na nich się znajdować bo tworzy dla nich warstwę ochronną, jeśli jednak zaczyna go być zbyt wiele zaczynamy tyć, a nasze narządy również na tym cierpią. Za jego odkładanie odpowiedzialne są nadwyżki żywieniowe. Czyli tak naprawdę bilans kaloryczny, jeśli zjadamy więcej kalorii niż jesteśmy w stanie spalić tłuszcz zaczyna się odkładać na naszych narządach.

Istnieją grupy produktów, które zwłaszcza szybko powodują takie zjawisko. To nimi dzisiaj się zajmiemy i powiemy Wam czego dokładnie unikać aby uniknąć problemu z otyłością brzucha spowodowaną w głównej mierze przez gromadzenie się tłuszczu trzewnego na narządach.

1. Alkohol

Alkohol to pierwsza grupa produktów, której powinniśmy unikać. Posiada on kalorie, ale nie tylko to jest głównym problemem. Podczas imprezy gdy pijemy alkohol i jemy przekąski sprawia on, że cały tłuszcz, który spożyjemy jest odkładany. Przez to znacząco wpływa na tycie. Dlatego jeśli już chcemy się napić powinniśmy pić czysty alkohol (whisky, wódka, wino) i przy tym spożywać lekkie warzywne przekąski.

2. Słodkie napoje

Słodkie gazowane napoje to zabójstwo dla naszej wagi i płaskiego brzucha. Zawierają dużo cukru i powodują wzdęcia przez co brzuch wydaje się większy. Nawet te o niższej zawartości kalorii wpływają negatywnie hamując nasz metabolizm i powodują szybsze odkładanie się tłuszczu.

3. Guma do żucia

Nawet jeśli guma zawiera mało kalorii to żucie jej wysyła sygnały do mózgu, które wprawiają nasz organizm w tryb spożywania posiłku. To sprawia, że w żołądku szybciej wydziela się kwas żołądkowy, my czujemy się bardziej głodni i w końcu sięgamy po przekąskę. A ta natomiast już negatywnie wpływa na naszą wagę.

4. Sól

Lubisz dużo solić? Sól nie tylko negatywnie wpływa na nasze zdrowie, ale też zatrzymuje wodę w organizmie i sprawia, że nasze próby pozbycia się tłuszczu na brzuchu są nieudane. Dlatego warto ograniczyć ilość soli w naszej diecie, a pamiętaj, że gotowe produkty mają jej dużo.

5. Fastfoody

Fastfoody zawierają bardzo dużo soli, tłuszczu i kalorii. Jedząc je po prostu sprawiamy, że dużo tłuszczu odkłada się w naszym brzuchu, a nasza walka z otyłością brzuszną nie przynosi żadnych efektów.

6. Majonez

Lubisz majonez? Powinnaś z niego całkowicie zrezygnować. Zawiera on 80% tłuszczu. Staraj się go zastępować jogurtem naturalnym, na jego bazie robię właśnie sos czosnkowy. Możecie też przygotować domowy dużo lżejszy majonez. Przepis na fit majonez znajdziecie tutaj.

7. Frytki

Kto nie lubi frytek. Jednak powinnaś z nich jak najszybciej zrezygnować. Dlaczego? Wszystkie smażone potrawy mają dużo tłuszczu, ale ziemniaki szczególnie. Wchłaniają go jak gąbka absorbując nasycone tłuszcze wewnątrz siebie. Jest to bardzo niezdrowa i kaloryczna przekąska, która dodatkowo zawiera dużo soli.

8. Lody

Też mnie to boli bo również uwielbiam lody. Lody są jednak bogatym źródłem cukru, którego powinniśmy unikać. Dlatego jeśli masz ochotę na zimne lody naucz się robić domowe dietetyczne sorbety. Jeden z przepisów znajdziecie tutaj.

9. Żywność powodująca wzdęcia

Jeśli jesteś osobą, która jest raczej szczupła, ale Twój brzuch jest ciągle wypięty to może być problem wzdęć. Zła dieta bogata w produkty, które mogą je powodować sprawia, że wzdęcia utrzymują się prawie cały czas. Dlatego w takim przypadku zrezygnuj z produktów, które wzdymają.

10. Produkty fit

W sklepach znajdziemy całe półki produktów FIT. Ciasteczka, batoniki, napoje, desery. Wszystko okazuje się, że może być fit. Ale pamiętaj, naprawdę fit są te rzeczy, które zrobicie sami w domu. W przypadku produktów bez cukru najczęściej są one zastąpione innymi środkami słodzącymi, nie rzadko najtańszymi jak sacharoza. One nadal przyczyniają się do rośnięcia naszego brzuszka, choć może nie tak szybko. Jednak nie możesz dać zwieść się wizji jedzenia wszystkiego bo jest fit. Te produkty, również trzeba ograniczać.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/10-foods-to-avoid-for-the-flat-belly-youve-always-dreamed-of-280260/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły