Syrop mocy do walki z wirusami Katarzyny Bosackiej – sprawdź przepis

Zdrowie Data publikacji: 05 lutego 2023

Katarzyna Bosacka, znana dziennikarka i propagatorka zdrowego życia oraz żywienia, przedstawiła na swoim kanale na YouTube „EkoBosacka”, przepis na syrop mocy. Pomoże nam w przypadku kaszlu, chrypki, wzmocni odporność i pomoże w walce z wirusami. Wystarczy kilka naturalnych składników, aby go stworzyć.

Czego będziemy potrzebować do przygotowania syropu ratunkowego Katarzyny Bosackiej? Parę składników, oczywiście naturalnych, które prawdopodobnie znajdziecie w swojej kuchni.

Składniki

  • korzeń imbiru świeży
  • korzeń kurkumy świeży
  • polski czosnek
  • cebula
  • cytryna
  • miód

Jeśli chodzi o ilość, to Pani Kasia nie podaje dokładnie, dlatego możemy przyjąć na oko, że stosujemy wedle uznania takie ilości, jakie potrzebujemy. Z filmu wiemy, że warto użyć 4 łyżek miodu, 1 cytryny, 1 cebuli, kawałka imbiru i kurkumy (tak na oko 5 cm) i do tego 3-4 ząbki czosnku.

Przygotowanie

Wszystko jest bardzo proste. Wystarczy obrać składniki, pokroić w kawałki i następnie zblendować. Możemy też wykorzystać robot kuchenny. Wieczorem możemy 1-2 łyżeczki takiego syropu stosować, gdy widzimy, że zaczyna nas coś rozkładać.

Jeśli nie lubicie czosnku lub cebuli, to w filmie wideo znajdziecie również przepis na ten syrop w wersji słodkiej. Sprawdzi się wówczas jako dodatek do herbaty i z pewnością będzie dużo smaczniejszy. Działa wzmacniająco, gdy jesteśmy przeziębieni.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły