10 powodów dlaczego warto stawiać bańki!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-08-05

Pamiętacie bańki? Babcia stawiała mi je zawsze gdy chorowałam. Dzisiaj sposób ten przeszedł już do przeszłości. Dlaczego przestaliśmy to robić? Oto 10 zalet tego sposobu, może warto do niego wrócić?

Stawianie baniek to stara sprawdzona metoda leczenie. Pomaga na przeziębienia, zmniejsza ból i napięcie. Pomagają wyleczyć zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc czy infekcje dróg oddechowych. Dlaczego to właściwie działa? Podciśnienie stworzone wewnątrz bańki sprawia, że z małych naczyń krwionośnych zostają wyssane białe i czerwone ciałka krwi. Stają się one wtedy ciałem obcym i muszą być usunięte z organizmu, dlatego organizm musi zacząć swoją pracę do walki i przy okazji lepiej radzi sobie z chorobą. Nie ma w tym magii, ani ludowych wierzeń. To czysta nauka.

Mi babcia stawiała stare szklane bańki na gorąco. Dzisiaj bańki można kupić również takie, które stawia się bez użycia ognia lub nawet bańki gumowe. Posiadają też dodatkowo wentyl bezpieczeństwa, który pozwala reagować gdy skóra zassie się za mocno.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Korzyści ze stawianie baniek

  1. Pomagają zwalczyć cellulit
  2. Zmniejszają trądzik
  3. Ujędrniają skórę
  4. Wzmacniają skórę
  5. Zwalczają obrzęki
  6. Pomagają podczas przeziębień
  7. Leczą choroby układu oddechowego
  8. Zwalczają bóle stawów
  9. Łagodzą migreny
  10. Zmniejszają bóle reumatyczne

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły