10 oznak, że jesz zbyt dużo mięsa

Zdrowie Data publikacji: 04 sierpnia 2017

Czy można jeść zbyt dużo mięsa? Oczywiście, że tak. Problem może pojawić się zwłaszcza u osób, które stosują dietę wysokobiałkową w celu schudnięcia. Najczęściej dzisiaj stosowaną dietą tego typu jest dieta Atkinsa. Zbyt wysoka zawartość białka zwierzęcego w diecie może powodować pewien dyskomfort.

Ważne informacje – białko w diecie

Zacznijmy od tego, że białko jest bardzo ważnym składnikiem naszej diety. Zarówno białko zwierzęce jak i roślinne powinno się w niej znaleźć. Białka składają się z aminokwasów, niektórych z  nich organizm nasz nie potrafi produkować, dlatego muszą być do niego dostarczone. Jednak gdy będziemy go spożywać za dużo zaczną się problemy. Oto 10 objawów, których możecie doświadczyć.

1. Odwodnienie

Z powodu braku węglowodanów organizm zaczyna palić swoje rezerwy tłuszczowe, produkując ketony. W rezultacie nasze ciało dostarcza utraty wody co powoduje odwodnienie. Dzieje się tak w przypadku osób na diecie białkowej rezygnujących z węglowodanów.

2. Zmęczenie

Jest to również wynikiem ucinania w naszej diecie węglowodanów. Dieta wysokobiałkowa może powodować, że będziemy czuli się bardziej zmęczeni.

3. Zawroty głowy

Spożywaniu zbyt dużej ilości mięsa w naszej diecie mogą towarzyszyć zawroty głowy.

4. Bóle głowy

To również objaw, którego mogą doświadczyć osoby, które w swojej diecie redukują węglowodany, a jednocześnie zaczynają spożywać więcej białka zwierzęcego.

5. Palpitacje serca

Pojawiające się palpitacje serca mogą sygnalizować, że dieta wysokobiałkowa nie jest dla Ciebie odpowiednia. Może to być właśnie objaw spożywania zbyt dużej ilości mięsa.

6. Kamienie nerkowe

Dieta wysokobiałkowa powoduje, że organizm zaczyna wydalać więcej wapnia przez co w nerkach zaczynają tworzyć się kamienie.

7. Słabe mięśnie

Osłabienie mięśni może być zauważalnym efektem diety wysokobiałkowej.

8. Zaparcia

Więcej czasu spędzonego na toalecie to również efekt zbyt dużej ilości białka zwierzęcego w diecie.

9. Biegunka

W opozycji do zaparć może również pojawić się biegunka.

10. Nieprzyjemny oddech

Chemikalia, które wydala organizm podczas spalania tłuszczu może nieświadomie powodować, że będziemy mieć nieprzyjemny oddech.

Źródło artykułu: http://remedydaily.com/2017/07/29/pay-attention-10-signs-youre-eating-too-much-meat/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły