22 lutego 2019

Kilka zdrowych przekąsek, po które możesz sięgnąć, jeśli chcesz stracić na wadze

Wiele osób podejmuje próbę zrzucenia na wadze. Niektórym się udaje, a innym nie. Wiele zależy od naszego podejścia, chociaż badania wskazują, że niektórzy ludzie są bardziej predysponowani do utraty wagi. Kluczem jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Niestety częstym problemem osób, które przeszły na dietę jest uczucie głodu. Często wtedy dają się mu ponieść i sięgają po niezdrowe przekąski. Można jednak inaczej, nie siedź głodna, ale zwróć uwagę na to po co sięgasz wybierając zdrowsze rzeczy.

Niektóre produkty z punktu widzenia odchudzania są lepsze od innych. Ogólnie rzecz biorąc produkty bogate w błonnik pozwalają lepiej uzyskać uczucie sytości i zjeść mniej. Może to być również żywność niskokaloryczna. Wtedy możemy zjeść jej więcej, a to przekłada się na większe wypełnienie żołądka. To pozwala czuć się najedzonym jednocześnie bez konsumpcji dużej ilości kalorii.

Pamiętaj jednak o tym, że jeśli chcesz schudnąć powinnaś unikać soli, cukru, tłuszczów nasyconych i węglowodanów prostych. To najprostsze zasady, które pozwalają rozpocząć swoją drogę z odchudzaniem. A teraz czas na przekąski, które pozwolą nam dalej chudnąć.

Warzywa i hummus

Humus to bardzo dobre źródło białka i błonnika. Do tego warto dołączyć warzywa. To bardzo dobry pomysł na zdrową przekąskę, która da nam uczucie sytości i dostarczy organizmowi odpowiednich wartości odżywczych. Pamiętaj tylko by zrobić hummus samodzielnie lub jeśli szukacie go w sklepie to jak z najmniejszą liczbą dodatków.

Jajka na twardo

Jajka na twardo dają uczucie sytości. To dzięki wysokiej zwartości białka. Przez lata negowano je za cholesterol, ale najnowsze badania jasno wskazują, że nie przyczyniają się one do podniesienia poziomu cholesterolu. Oprócz tego są dobrym źródłem składników odżywczych.

Popcorn

Popcorn to świetna przekąska, ale ma złą opinię przez zawartość masła i soli. Możemy jednak zrobić popcorn samodzielnie bez tych składników, a wtedy okazuje się, że jest doskonała i to niskokaloryczną przekąską. To dobra wiadomość dla każdego fana popcornu :)

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.