10 niesamowitych pomysłów do pokojów dzieci

Wnętrza Data publikacji: 02 sierpnia 2020 / Aktualizacja: 2023-03-27

Chcesz aby pokój Twojego dziecka wyglądał wyjątkowo i był jedyny w swoim rodzaju? Mamy dla Was dzisiaj kilka inspiracji, które sprawią, że dzieci nie będą chciały wychodzić ze swojego pokoju.

Pokój dziecka powinien pobudzać jego wyobraźnie. Zachęcać je do odkrywania świata. Kształtować jego kreatywność i pozwolić przenieść się do wymyślonych przez siebie światów podczas zabawy.

Dzisiejsze trendy, które widzę w Internecie sprawiają, że pokoje dziecięce są obdarte są z niespodzianek, a ich miejsce zajmuje skandynawska schludność i pudełka, w których spoczywają pluszaki niełypiące już zawadiacko na dziecko i nie zachęcające je do zabawy.

Oczywiście nie jestem zwolennikiem bajzlu. Pokój musi być czysty, zabawki odłożone na swoje miejsce. Jednak jedno nie wyklucza drugiego. Dzisiaj chciałabym Wam to pokazać.

Oto dziesięć inspiracji na wyjątkowe pokoje dla dzieci. Ich własne enklawy zabawy. Zainspirujcie się nimi.

Kącik natury

Domek na drzewie

Pokój małego kucharza

Pokój dla miłośnika samochodów

Pokój miłośnika wspinaczek

Pokój dla małej artystki

Pokój małego fana sportu

Pokój stałe bywalca sal zabaw

Pokój małego mola książkowego

Pokój małego odkrywcy przygód

Co jednak w przypadku, gdy mamy rodzeństwo, które musi mieszkać w jednym pokoju? Zobaczcie nasz artykuł pod tytułem pokój dla rodzeństwa – jak urządzić? Radzimy w nim jak poradzić sobie z takim problemem :)

Podobne artykuły