Lustro do łazienki – jak wybrać najlepsze?

Kategoria: Wnętrza
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-12-13 / Aktualizacja: 2023-03-27

Lustro łazienkowe pełni bardzo ważną rolę. Jest ono oczywiście też dekoracją naszej łazienki, ale dużo ważniejsze jest jego praktyczne zastosowanie. Będziemy przecież używać go codziennie podczas porannej toalety oraz wieczorem przed pójściem spać.

Musi pomóc nam ono w pielęgnacji naszej cery dokładnie ukazując wszelkie jej niedoskonałości. Dlatego to jakie lustro do łazienki wybierzemy nie jest bez znaczenia i dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam kilka genialnych rzeczy, które mogą sprawić, że będziecie zachwycone swoim lustrem w łazience.

Lustro z podświetleniem LED

Lustro z ramką LED, która daje światło to genialna rzecz. Warto, aby miało osobny włącznik. Światło, które daje jest bardzo mocne, ale po włączeniu go doskonale widzimy wszelkie niedoskonałości swojej cery w lustrze i bez problemu ocenimy jakość zrobionego przez nas makijażu.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Pamiętajcie, że warto aby lustro miało barwę światła zbliżoną do światła dziennego. Dzięki temu możemy sprawdzić jak będziemy wyglądać po wyjściu na zewnątrz i nie zaskoczymy się, gdy będziemy już w pracy, a koleżanka zwróci nam uwagę, że źle nałożyłyśmy podkład.

Lustro na wysięgniku

Kolejna genialna rzecz. Mamy tutaj dwie możliwości. Kupić całe lustro, które znajduje się na teleskopie i można je przybliżać lub obok tradycyjnego lustra zamontować mniejsze lustereczko na wysięgniku.

Sprawdza się to genialnie podczas codziennego korzystania z niego. Nie musimy pochylać się nad umywalką i w niewygodnej pozycji przybliżać do lustra.

Wystarczy, że wtedy gdy go potrzebujemy przybliżymy je do siebie. Jest to niesamowicie wygodne i jeśli często zdarza Wam się pochylać nad umywalką czy brać dodatkowe lusterko do ręki to znak, że potrzebujecie właśnie takiego rozwiązania.

Duże lustro

Dużo lustro ma jedną wielką zaletę, nie musimy bić się o miejsce przy nim, gdy na ostatnią chwilę chce skorzystać z niego więcej osób. Przydaje się wtedy również duża umywalka.

Nawet gdy nie macie wielkiej łazienki warto nad takim się zastanowić. Dlaczego? Wizualnie ono bardzo mocno powiększa pomieszczenie, dlatego w przypadku małych łazienek pozwala im złapać trochę oddechu i wizualnie je powiększy.

Przede wszystkim pamiętajcie o tym, że lustro jest narzędziem. Musimy mieć do niego wygodny dostęp. Oświetlenie lustra powinno idealnie doświetlać naszą twarz. Będziemy korzystać z niego codziennie w dbaniu o swoją urodę i dlatego oprócz względów designerskich, powinnyśmy stawiać również na wygodę użytkowania.

Podobne artykuły