10 nawyków, które pozwolą Ci utrzymać zdrowy i atrakcyjny wygląd

Zdrowie Data publikacji: 13 lutego 2018

Na pewno znajdziesz wiele porad na temat tego jak zachować atrakcyjny i zdrowy wygląd. Dzisiaj pomożemy Ci to osiągnąć. Wystarczy, że wprowadzisz w życie te zmiany, a zobaczysz jak ono się zmieni.

1. Nie licz kalorii, licz wartości odżywcze

Zamiast patrzeć na produkty i sprawdzać ile mają kalorii zacznij patrzeć na nie przez pryzmat wartości odżywczych. Z reguły produkty, które dostarczają nam cennych witamin czy minerałów są również dobre dla naszej figury. A karmiąc odpowiednio nasze ciało będziemy czuć się lepiej i chudnąć nawet nie wiedząc o tym.

2. Pilnuj aby połowa Twojego talerza to były warzywa

Owoce i warzywa są ważnym źródłem błonnika i mikroelementów potrzebnych naszemu organizmowi. Pamiętaj by podczas posiłku połowę Twojego talerza stanowiły Warzywa, a na pewno będziesz trzymać się w świetnej formie.

3. Oszukuj swój mózg

Jeśli masz ochotę na coś słodkiego zastosuj regułę dwóch ugryzień. Weź gryz czegoś słodkiego, napij się powoli szklanki wody i weź drugi gryz. Dzięki temu zaspokoisz potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego, a jednocześnie nie zjesz wcale dużo. Ja ostatnio robię tak z pizzą. Kiedyś potrafiłam zjeść pół dużej pizzy. Teraz jem powoli kawałek cały czas pijąc wodę, potem zjadam drugi i jestem już najedzona :)

4. Rozpocznij dzień dobrym śniadaniem

Śniadanie powinno mieć 640-720 kcal. To bardzo dużo bo jest to istotny posiłek w ciągu dnia. Dlatego nasze śniadanie nie może być zbyt lekkie bo szybko nam zabraknie energii i zaczniemy podjadać. Śniadanie to 40% dziennego zapotrzebowania na kalorie, to więcej niż obiad, który zajmuje jedynie 30%. Pamiętaj tylko by nie były to puste kalorie.

5. Rusz się!

Nie da się wyglądać dobrze i się nie ruszać. Jeśli Twoja praca jest siedząca co każdą godzinę zrób sobie 2-3 minuty spaceru nawet po biurze. Możesz pójść po papier, do toalety czy po zszywacze. Ważne aby się ruszyć i pobudzić metabolizm.

Gdy nie musisz używać auta staraj się pójść piechotą. Aktywnie baw się z dziećmi. Korzystaj z możliwości aktywności fizycznej gdy tylko masz na to okazję.

6. Odstaw słone przekąski

Słone przekąski całkowicie zabijają cała Twoją pracę. Niestety, jeśli chcesz dobrze wyglądać musisz je całkowicie odstawisz. Oczywiście jeśli podczas imprezy zjesz jeden czy dwa chipsy nic się nie stanie. Jednak staraj się ich sobie nie kupować, a przekąski, które jesz w domu zastąpić zdrowszymi.

7. Korzystaj z reguły 10 minut

Jak działa regułą 10 minut? Dotyczy ona wszystkiego co robisz, a ma za zadanie wyrobić w nas dobre nawyki. Jeśli chcesz iść spać wcześniej idź 10 minut przed początkowym planem. Jeśli nie masz czasu na aktywność fizyczną, a chcesz spacerować zacznij od 10 minut dziennie. Ta reguła ma po prostu zaszyć nam w głowie pewien klucz, być mobilizacją do tego by trzymać się podjętego przed samym sobą przyrzeczenia, że tę regułę będziemy stosować.

8. Będąc w restauracji wybieraj dania gdzie jest dużo warzyw

Profesor z Pensylwanii przeprowadził  badanie i doszedł do takiego wniosku: duże porcje jedzenia lub posiłków zawierających dużo wody to świetny sposób, aby nie przejadać się. Duża miska sałatki napełni żołądek znacznie szybciej niż garść orzechów, a to sprawi, że poczujesz się pełna.

9. Ograniczy cukier

Piję niesłodzone napoje od paru lat. Wcześniej niesłodzona kawa czy herbata wydawały się nie smaczne, ale po paru tygodniach przywykłam. Teraz gdy napiję się przypadkiem posłodzonej kawy to wykrzywiam się jakbym zjadła cytrynę :) Naprawdę tak to działa :) Jeśli już musisz słodzić korzystaj ze zdrowszych zamienników.

10. Zacznij się o siebie troszczyć

Musisz stać się trochę samolubna i zrozumieć, że jesteś również bardzo ważna. Takie podejście zaleca dietetyczka Ann Fletcher. Musimy postawić siebie na pierwszym miejscu, zatroszczyć się o nasze ciało. Zrobić wreszcie coś dla siebie, a nie tylko dla innych.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/14-habits-to-help-you-stay-healthy-and-attractive-with-minimal-effort-448860/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły