Dużo siedzisz na krześle w pracy? Zobacz jak chronić swoje zdrowie!

Zdrowie Data publikacji: 23 kwietnia 2017

Gdy nasza praca jest siedząca tak naprawdę bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Szybkie zmęczenie i ból stawów według lekarzy w 75% jest wynikiem nieprawidłowej postawy siedzącej. Zobaczcie kilka zaleceń, które pomogą Wam dbać o stawy podczas siedzenia w pracy.

Jeśli często bolą Cię nogi to staraj się zmienić pozycję. Nie zakładaj nogi na nogę, a pod stopy zacznij korzystać z podnóżka. Zdejmij również szpilki. Wybierz również odpowiednie krzesło. Koniec siedziska nie powinien uciskać pod kolanami.

Jeśli często bolą Cię plecy nie stosuj pozycji, w których dolne części pleców nie są niczym podparte. Jeśli krzesło Ci na to nie pozwala stosuj pod plecy poduszkę. Głębokość fotela tak naprawdę powinna być dostosowana pod osobę, która go używa. Jeśli siedzisz na zbyt dużym krześle plecy są zbyt obciążane, wtedy możesz właśnie wykorzystać poduszkę.

Często podczas pracy na komputerze bolą nas ręce. To dlatego, że są one w ciągłym napięciu gdyż łokcie nie są podparte. Nasze biurko powinno być odpowiednio długie abyśmy mogli zmieścić na nim klawiaturę i oprzeć swoje ręce podczas pracy. Możemy również w tym celu skorzystać z oparć krzesła, ale ręce nie powinny wisieć w powietrzu, a kąt pomiędzy ramieniem i łokciem powinien wynosić około 90 stopni.

Jeśli boli Cię szyja to zapewne również jest to kwestią nieprawidłowej postawy przy komputerze. Gdy zbyt mocno obciążamy kark i napinamy mięśnie szyi to cierpią one potem objawiając nam to bólem. Dlatego staraj się by plecy i szyja były w linii prostej.

Pamiętaj również aby korzystać z każdej przerwy i zrobić sobie trochę ruchu. Rozciągnij się, przejdź po biurze. Nie siedź ciągle w jednej pozycji.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/6-ways-to-protect-your-health-when-sitting-at-work-328660/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły