1 szklanka tego napoju wystarczy aby zasnąć szybciej i spać lepiej

Zdrowie Data publikacji: 14 maja 2017

Masz problemy z zasypianiem lub budzisz się rano niewyspana? Wypróbuj ten napój, który ułatwia zasypianie i sprawia, że śpimy lepiej.

Większość osób leczących bezsenność robi to farmakologicznie, a reszta po prostu nie leczy tego problemu. W jednym i drugim przypadku dobrym pomysłem jest wypróbowanie domowego i naturalnego sposobu. Wszystko czego potrzebujesz to kilka składników.

Składniki

  • szklanka mleka
  • łyżeczka miodu
  • 1 kropla ekstraktu z wanilii

Instrukcja

Mleko podgrzewamy, ale zdejmujemy z ognia zanim zacznie wrzeć. Czekamy, aż ostygnie do temperatury, w której można je pić i dodajcie resztę składników, a następnie powoli wypijcie tuż przed pójściem do łóżka. To wszystko :)

Co ciekawe najnowsze badania podważają teorię jakoby mleko ułatwiało zasypianie. Za to my od naszych babć wiemy, że mleko pomaga zasnąć. Sama mam znajomą, która miała problemy z zasypianiem i po piciu tego mleka zaczęła lepiej spać. Być może to tylko placebo? Ale skoro działa, to warto :)

Źródło artykułu: http://gohealthyfood.com/1-cup-will-put-sleep-1-minute/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły