Zobacz jakie drzewka w ogrodzie możesz wyhodować z pestek!

Ogród Data publikacji: 08 kwietnia 2019

Hodowla tych drzew to pestka :)  Wystarczy właśnie ona by z czasem w Waszym ogrodzie zagościło piękne drzewko owocowe. Obserwowanie tego jak rośnie daje mnóstwo frajdy i satysfakcji. Tak naprawdę nic Cię to nie kosztuje. Wystarczy zacząć od doniczki by potem drzewko przesadzić do swojego ogrodu.

Gruszka

Pestki gruszki należy umieścić w torbie z wilgotnym torfem. Wkładamy to na 5 tygodni do lodówki, a po tym czasie nasiona wkładamy na dwa dni do wody. Po tym czasie przesadzamy do doniczki i podlewamy 2 razy w tygodniu. Gdy drzewko już się rozrośnie przesadzamy je do ogrodu. Pierwszych owoców może spodziewać się po trzech latach.

Wiśnie

Pestki wiśni wysusz na słońcu przez kilka dni. Następnie rozbij pestkę i wyjmij ze środka nasiono, które należy umieścić w lodówce w worku z wilgotnym torfem na 6 dni. Po tym czasie pojawią się korzonki, to moment gdzie możemy je zasadzić w doniczce. Stawiamy w miejscu nasłonecznionym przez około 6h w ciągu dnia.

Śliwki

W przypadku śliwek postępujemy tak samo jak z wiśniami :)

Brzoskwinie

Gdy zjesz brzoskwinię zostaw pestkę. Owiń ją papierowym ręcznikiem i nawilż go wodą. Włóż do lodówki na 8 tygodni. Po tym czasie posadź ją w ziemi i postaw w słonecznym miejscu. Podlewa i czekaj, aż drzewko zacznie rosnąć. Potem możesz przesadzić je do ogrodu.

Podobne artykuły