Zobacz jak utrzymać wzrok w dobrej formie przez długie lata

Zdrowie Data publikacji: 19 marca 2019

Chcesz by Twój wzrok długo Ci służył bez problemów? Jest kilka zmian, które możesz uczynić w swoim życiu by utrzymać wzrok w dobrej formie. Wprowadź je w swoje życie i ciesz się brakiem problemów ze wzrokiem przez długie lata!

Dopraw dobrze swoje potrawy

Dostarczaj swojemu organizmowi witaminy A, która pomoże Ci utrzymać wzrok w dobrej formie. Na pewno słyszeliście o tym aby jeść dużo marchwi czy szpinaku. Mało kto jednak wie, że bardzo dużo witaminy A znajdziemy w przyprawach, które znajdują się w naszej kuchennej szafce. Dlatego warto używać czerwonej papryki czy cayenne lub chili, w których również znajdziemy witaminę A. Dlatego warto dobrze doprawiać swoje przyprawy :)

Zwalcz nadwagę

Zdrowa dieta jest bardzo ważna dla wzroku, a zdrowa dieta pozwala nam przecież schudnąć. Dlatego jeśli masz problemy z nadwagą jest wysoce prawdopodobne, że masz problemy ze zdrowym odżywianiem się. Obniżając ryzyko otyłości zmniejszasz też ryzyko cukrzycy. To natomiast ma bardzo duży wpływ na nasz wzrok, bo cukrzyca uszkadza naczynia krwionośne z tyłu oka.

Nie grzej za mocno zimą

Gdy powietrze w pomieszczeniach jest zbyt ciepłe nasze oczy stają się wysuszone. Dlatego podczas sezonu grzewczego warto jest utrzymywać odpowiednią wilgotność powietrza i temperaturę, co również pozytywnie wpłynie na nasz wzrok.

Chroń oczy przed słońcem

Promieniowanie UV zwiększa ryzyko rozwoju takich chorób jak zaćma. Dlatego oprócz chronienia swojej skóry przed słońcem, zadbaj też o to by chronić swoje oczy. Oczywiście aby to zrobić należy kupić dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, ze szkłami wyposażonymi w filtr UV. Tanie okulary z bazaru niestety nie spełnią swojej roli.

Ogranicz patrzenie się w ekran

Codziennie patrzymy w różne ekrany. Dlatego warto jest dawać odpocząć swoim oczom i co 20 minut zrobić sobie krótką przerwę wpatrując się w daleki punkt np. obserwując drzewo za oknem.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły