Dlaczego warto połączyć ocet jabłkowy i miód oraz go pić? Ten jeden prosty napój zniszczy życie bakterii i wirusów

Zdrowie Data publikacji: 28 kwietnia 2018

Dlaczego warto pić ocet jabłkowy i miód? To bardzo dobrze połączenie dwóch składników, które zapewni Ci wiele wartościowych dla zdrowia skutków. Jeśli więc lubisz ocet jabłkowy warto wypróbować tę mieszankę.

Jak twierdzi specjalista ds. żywienia Artur Topolski, połączenie takie zapewnia 10 dobrych dla zdrowia korzyści. Pomaga pozbyć się z organizmu wszelkich bakterii oraz wirusów po prostu zabijając je. Oba te składniki należą do podstawowych fundamentów zdrowej diety. Posiadają wiele wartości odżywczych i wpływają dobrze na nasze zdrowie.

Ocet jabłkowy

 1. Źródło wapnia, potasu, magnezu, fosforu i sodu
 2. Źródło witamin B, C oraz A
 3. Obecność kwasu jabłkowego i cytrynowego

Miód

 1. Obecność witamin A, C, K i witamin z gruby B
 2. 30 składników mineralnych w tym kobalt, magnez, żelazo, potas i wapń
 3. Kwas pantotenowy i foliowy

Połączenie tych dwóch składników ze sobą zapewnia dla naszego zdrowia wiele cennych właściwości. Zobacz dlaczego warto pić ocet jabłkowy z miodem.

Zalety picia octu jabłkowego z miodem

 1. Niweluje zgagę
 2. Pomaga na bezsenność
 3. Poprawia przepływ krwi
 4. Wzmacnia odporność
 5. Odżywia skórę i włosy
 6. Wzmacnia energię
 7. Łgodzi kaszel
 8. Niszczy bakterie i wirusy
 9. Poprawia pracę serca
 10. Rozkurcza mięśnie

Jak przygotować ocet jabłkowy z miodem

Najlepszy będzie ocet jabłkowy organiczny. Więc albo wiemy gdzie go kupić, albo możemy przygotować go sami. Przepis na ocet jabłkowy publikowaliśmy już na łamach naszej strony. Oprócz tego oczywiście będziemy potrzebować organicznego miodu.

Składniki

 • 200ml ciepłej wody (nie gorącej)
 • 2 łyżki miodu
 • 1 łyżka octu jabłkowego

Do szklanki z wodą dodajemy miód i mieszamy, aż się rozpuści, a następnie dodajemy octu jabłkowego. Woda nie może być zbyt ciepła bo inaczej zabijemy cenne właściwości tego napoju. Napój spożywamy maksymalnie 3 razy dziennie.

Źródło artykułu: https://arturtopolski.pl/ocet-jablkowy-z-miodem/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły