8 problemów zdrowotnych, które rozpoznasz oglądając swoje ciało

Zdrowie Data publikacji: 24 października 2017

Nasze ciało potrafi dawać nam pewne znaki gdy coś dzieje się nie tak. Zwracając na nie uwagę możemy nawet samodzielnie zdiagnozować gdzie leży problem. Oto kilka przykładów, które warto wziąć pod uwagę.

1. Sól

Spożywanie soli zatrzymuje wodę w organizmie. Dlatego jej dzienna norma to 5g. Niestety zawiera ją wiele produktów, które codziennie kupujemy i przekroczenie jej wcale nie jest trudne. Zatrzymanie wody w organizmie powoduje opuchnięcie ciała, może to zauważyć gdy nagle skarpetki zaczną Cię uciskać, a wcześniej tego nie robiły.

2. Alergia

Obrzęk, świąt i zaczerwienienie to bardzo częste objawy alergii. Mogą pojawić się miejscowe krostki nawet w przypadku alergii pokarmowej. Jeśli obrzęk przenosi się na szyję i twarz to należy skorzystać z pomocy lekarza.

3. Hormony

Problemy z hormonami często objawiają się gromadzeniem w organizmie wody. Wtedy nasze ciało zaczyna pęcznieć. Pojawia się obrzęk brzucha, nóg czy rąk. Czujemy się ociężale i to nie bez powodu bo waga również zaczyna wskazywać więcej. Co wtedy zrobić? Pić więcej wody, ograniczyć sól i jeść więcej białka oraz zrezygnować ze słodkości. To powinno poprawić sytuację, jeśli nie należy skonsultować to z lekarzem.

4. Problemy z nerkami

Jeśli twoja twarz rano jest opuchnięta to może oznaczać to problemy z nerkami. Oprócz tego może pojawić się nawet zmiana koloru moczu czy ból w plecach. Warto skonsultować to z nefrologiem.

5. Choroby serca

Spuchnięte stopy i kostki mogą sygnalizować problemy z sercem. Oprócz tego może pojawić się ból w klatce piersiowej czy zmęczenie i duszności. Problemy z sercem powinny być leczone przez kardiologa.

6. Niewłaściwe leki

Obrzęk twarzy może wystąpić w wyniku spożywania leków np. przeciwgorączkowych, przeciwbólowych czy pigułek antykoncepcyjnych. Jeśli leki, które zażywasz powodują obrzęk skonsultuj je ze swoim lekarzem.

7. Odwodnienie

Czy wiesz, że na początkowym etapie odwodnienia nasze ciało zaczyna gromadzić płyny na zapas? Dlatego mimo iż jesteśmy odwodnieni wszystko może nam spuchnąć.

8. Styl życia

Zaczynasz nagle przybierać na wadze? W większości przypadków winny jest Twój styl życia. Zbyt dużo siedzenia, za mało ruchu, dieta oparta o gotowe potrawy czy półprodukty. Jedzenie niezdrowej żywności, stres. To wszystko przekłada się na to, że tyjemy w mgnieniu oka. Zaczynamy z tygodnia na tydzień przybierać po kilogramie. Zmień swoje życie, a zaczniesz chudnąć!

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/dont-ignore-these-8-serious-reasons-for-swellings-360060/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły