4 sposoby aby spalić tłuszcz z brzucha

Zdrowie Data publikacji: 04 lutego 2017

Aby zmusić ciało do utraty tkanki tłuszczowej z brzucha musimy zmienić swoje nawyki żywieniowe. Poniżej wymienimy Wam cztery skuteczne sposoby, dzięki którym możecie spalić tłuszcz w okolicy brzucha.

Jedz białko

Białka to przede wszystkim przyśpieszanie metabolizmu. Ilość energii, którą organizm musi stracić na metabolizmie białka jest dużo wyższa, stąd też zaczynamy chudnąć. Dlatego białko powinno na stałe do naszej diety. Nie tylko zwiększymy przemianę materii, ale też na dłużej zyskamy efekt sytości, oraz nasz organizm szybciej będzie się regenerował po wysiłku fizycznym.

Ogranicz tłuszcze nasycone

Tłuszcze nasycone sprzyjają budowie tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Znajdziemy je np. w wołowinie, maśle, smalcu, śmietanie, serach żółtych, maśle kakaowym, olejach do smażenia itd. Postaraj się je zamienić na tłuszcze nienasycone, które mają pozytywny wpływ na nasz stan zdrowia i wagę. Inaczej jest w przypadku tłuszczów nasyconych, które wpływają destrukcyjne na nasz organizm. Tłuszcze nienasycone znajdziesz w takich produktach jak awokado, oliwki, orzechy, ryby morskie, wątroba zwierząt, jajka, olej kokosowy, oliwa z oliwek do tego możesz jeść chude mięso drobiowe.

Ocet jabłkowy

Badania przeprowadzone przez Tokijskich naukowców pokazują, że osoby, które piły łyżkę octu jabłkowego dwa razy dziennie przez osiem tygodni dużo szybciej chudły niż osoby, które tego nie robiły. Dieta obydwu grup porównawczych oczywiście oprócz wspomnianego octu była taka sama. Ocet wspomaga produkcję białka, które pomaga spalić tłuszcz. Wspiera też odparowanie tkanki tłuszczowej z brzucha i może zmniejszyć poziom ilości cukru we krwi.

Zielona herbata

Zielona herbata to jeden z najzdrowszych napojów jaki dała nam natura. Ekstrakt z zielonej herbaty może pomóc na różne dolegliwości. To co nam się przyda podczas odchudzania to kofeina zawarta w zielonej herbacie, która wspomaga metabolizm.

Jest też bardzo dobrym źródłem przeciwutleniaczy, które wpływają na szybkość spalania tkanki tłuszczowej, ale oczywiście nie tylko. Dlatego warto do każdego posiłku wypić sobie filiżankę tego napoju.

Źródło artykułu: http://www.mrhealthylifestyle.com/top-4-ways-lose-belly-fat/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły