Zobacz dlaczego warto jeść jedną cytrynę dziennie!

Zdrowie Data publikacji: 02 stycznia 2017

Cytryna ma wiele korzystnych dla zdrowia właściwości. Zobaczcie kilka faktów zdrowotnych, które przemawiają za jedzeniem jednej cytryny dziennie!

Cytryna ma bardzo dobre działanie dla naszego organizmu i to na wielu różnych polach. Jest nie tylko genialnym źródłem Witaminy C, ale działa również:

  1. antynowotworowo
  2. antywirusowo
  3. antyseptycznie
  4. antygrzybiczo

Co daje jedzenie jednej cytryny dziennie?

Jedzenie jednej cytryny dziennie sprawia, że uregulujesz współczynnik kwasowo-zasadowy pH krwi. Dodatkowo zmniejszysz ilość bakterii w jamie ustnej, które są odpowiedzialne za niemiły zapach z ust. To samo dzieje się z bakteriami, które znajdują się w naszych jelitach. Dzięki zmniejszeniu ich ilości polepszamy nasze trawienie i zwiększamy ilość enzymów trawiennych. Dodatkowo powoduje to wzmocnienie naszego organizmu i układu odpornościowego oraz sprzyja oczyszczaniu go z toksyn.

Masz problemy z kamieniami nerkowymi? Spożywanie cytryny pomoże je rozpuścić, ale działa też profilaktycznie i może przyczynić się do tego, że problem w ogóle się nie pojawi. Oprócz tego cytryny mają tak jak wcześniej wspomnieliśmy działanie antynowotworowe. Potrafią zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka w przypadku: płuc, skóry, piersi czy jelita grubego.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły