Gdzie nie trzeba nosić maseczki?

Zdrowie Data publikacji: 11 października 2020

Od soboty (10 października) cały kraj znajduje się w żółtej strefie. Oznacza to, że musimy nosić maseczki również w otwartej przestrzeni. Dlatego wychodząc na spacer, do sklepu czy nawet na ulice przed naszym domem – musimy założyć maseczkę. Inaczej grozi nam mandat w wysokości 500 zł – policja ma być dla nas bardzo surowa pod względem przestrzegania reżimu sanitarnego.

Czy wszędzie trzeba mieć maseczkę?

Istnieją wyjątki od zasady zasłaniania ust i nosa. Miejscami, w których nie musimy ich zakładać są parki, zieleńce lub lasy.

Maseczkę na zewnątrz możemy zdjąć podczas treningu czy jazdy na rowerze. Pod warunkiem, że jesteśmy w paru lub w lesie i możemy zachować dystans społeczny. Jeśli jednak biegamy po chodniku lub jeździmy rowerem – wtedy też musimy mieć maseczkę.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły