Zobacz dlaczego lepiej spać bez majtek

Zdrowie Data publikacji: 02 czerwca 2019

Jak podaje serwis msn.com, spanie bez majtek jest lepsze dla kobiety i ginekolodzy wymieniają wiele zalet. Dlatego jeśli śpisz w majtkach, poznaj opinię ginekologów, a być może zmienisz swoje przyzwyczajenia.

Spanie bez majtek

Ginekolog-położnik Nicole Sochacki-Wójcicka twierdzi, że spanie bez majtek zmniejsza ryzyko infekcji intymnych, pomaga w odchudzaniu i poprawia relacje pomiędzy partnerami. Przytacza ona historię swojego życia, gdzie będąc dzieckiem spała bez majtek pod piżamką bo tak po prostu kazała mama. Gdy dorosła zmieniła to tak samo jak zaczęła nosić wkładki higieniczne na co dzień – przecież tak zalecały koleżanki i wszechobecne reklamy.

Co to spowodowało? Nawracające infekcje intymne. Mama poleciła aby spała bez majtek i dała poodpychać swojej waginie. Było to dla niej dziwne, ale gdy skończyła studia zrozumiała jak dużo prawdy było w jej słowach.

Chodzi o wietrzenie. Błona śluzowa pochwy i gruczoły, które się w niej znajdują produkują śluz, który sam w sobie jest bardzo ważny. Jeśli nie będziesz mieć majtek czy wkładki będzie go po prostu mniej. Jest on produkowany mocniej w efekcie zbliżenia partnera, czy to wkładki higienicznej. Tak to po prostu działa.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły