11 listopada 2020

Zacznij pić kawę z cynamonem. Zobacz dlaczego!

Wiele osób uwielbia kawę i pije ją codziennie. Jeśli pijesz kawę z mlekiem i cukrem niestety kłóci się to z dietą. Dlatego jeśli chcesz, by Twoja kawa była bardziej FIT, możesz zacząć dodawać do niej cynamonu.

Kawa z cynamonem

Sama kawa ma niewiele kalorii, ale gdy dodamy do niej śmietanki, mleka lub cukru – kaloryczność zaczyna rosnąc. Dlatego warto całkowicie zrezygnować z cukru i ograniczyć ilość mleka, stosując jednocześnie chude mleko zamiast tłustego.

Dzięki temu możemy zmniejszyć kaloryczność tego napoju, co jednak jest dość istotne jeśli pijemy kilka kaw dziennie.

Możemy zrobić jeszcze jedną rzecz, dzięki której kawa bez cukru będzie smaczniejsza, ale jednocześnie lepiej wpłynie na nasz metabolizm. Tą rzeczą jest dodanie do niej cynamonu.

Cynamon obniża cholesterol oraz jednocześnie stabilizuje poziom glukozy we krwi. To wpływa na nasz metabolizm i sprawia, że spalamy więcej kalorii.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.