Znaczenie kolorów serc emoji — każde przekazuje coś innego!

Lifestyle Data publikacji: 15 lutego 2022 / Aktualizacja: 2024-04-15

Wiele osób może to zaskoczyć, ale kolor serca emoji ma znaczenie. Wysyłając komuś serduszko chcemy zazwyczaj wyrazić miłość. Okazuje się jednak, że wysyłając je w innym kolorze możemy przekazać zupełnie inne emocji, które doskonale rozszyfruje osoba wiedząca, co dany kolor serca oznacza.

Czerwone serce emoji – znaczenie ❤️

Czerwone serduszko oznacza prawdziwą miłość i to znaczenie jest nam dobrze znane. Gdy, chcemy pokazać komuś, że go kochamy, wtedy wręczamy mu prezent z czerwonym sercem. To nieodłączny element każdych Walentynek. Wtedy w sklepach pojawia się mnóstwo czerwonych serc. Słodycze, pluszowe zabawki, kartki z życzeniami. Wszystkie elementy, które dotyczą wtedy miłości zawierają w sobie znak czerwonego serduszka. Co jednak oznaczają pozostałe kolory?

Pomarańczowe serce emoji – znaczenie

Pomarańczowy kolor jest zbliżony do koloru czerwonego. Jest to również serce oznaczające miłość, ale platoniczną – przyjacielską. Wysyłając pomarańczowe serduszko dajesz komuś do zrozumienia, że ta osoba jest ważna, kochasz ją, ale nie oczekujesz od tej osoby romantycznej i fizycznej relacji. Możesz wysłać je na przykład przyjacielowi, który Twoim zdaniem chciałby czegoś więcej, aby dać mu delikatnie znać, że kochasz go jako przyjaciela i to uczucie jest dla Ciebie ważne.

Żółte serce emoji – znaczenie

Żółty to kolor złota. Ludzie o złotym sercu, to tacy, którzy zawsze są Ci gotowi pomóc. Są dla Ciebie oparciem. To Twoi przyjaciele, którzy ładują Cię pozytywną energią i sprawiają, że w ich towarzystwie czujesz się szczęśliwa. Właśnie dla tych osób przeznaczone jest żółte serduszko. Możesz wysłać je bliskim przyjaciołom, aby pokazać, że dużo dla Ciebie znaczą i cieszysz się, że masz blisko takie osoby o złotym sercu, jak one.

Zielone serce emoji – znaczenie

Kolor zielony kojarzy nam się z naturą, ale w tym przypadku ma to ze sobą niewiele wspólnego. Kolor zielony, to kolor zazdrości i złości. Możesz za jego pomocą w delikatny sposób powiedzieć komuś, że jesteś zazdrosna. Na przykład, gdy Twój partner napisze Ci coś o innej kobiecie. Jeśli jednak serduszko to wyślesz przyjacielowi, wtedy dajesz do zrozumienia, że cieszysz się, że coś mu się udało, ale jednocześnie jesteś trochę zła i zazdrosna, bo Ciebie to nie spotkało.

Niebieskie serce emoji – znaczenie

Kolor niebieski wyraża zaufanie, ale również pewność siebie. Jeśli wyślesz to serduszko komuś, wtedy osoba ta będzie wiedzieć, że jej ufasz i wierzysz w nią. Może być ono więc wyrazem wsparcia w obliczu jakiegoś wyzwania.

Fioletowe serce emoji – znaczenie

To serduszko ma w zasadzie dwa znaczenia. Pierwsze to miłość do luksusu. Możesz więc wysłać komuś zdjęcie swojej nowej torebki wraz z tym serduszkiem, aby podkreślić, że lubisz ten blask i luksus. Jednak drugie znaczenie, to pociąg fizyczny. To jakby zaproszenie do nawiązania bliższej relacji, przełamania nieśmiałości. Ale tylko pod względem fizycznym. Nie oczekujemy tutaj miłości.

Czarne serce emoji – znaczenie

Czarne serce oznacza zamiłowanie do czarnego humory. Jeśli coś Cię śmieszy, ale wiesz, że nie powinno, to jest to serduszko, którym możesz to wyrazić. Jednak to znaczenie głównie przebiega w relacji 1 na 1 i musi być uwarunkowane kontekstowo. W innym przypadku serce to oznacza po prostu smutek. Służy do dzielenia się smutnymi wiadomościami .

Białe serce emoji – znaczenie

Kolor biały oznacza czystość. I chociaż serduszko to używane jest w wielu różnych znaczeniach, to najbardziej bliskim jest mi właśnie ta definicja, która odnosi się do czystej miłości. Miłości, którą może darzyć np. matka dziecko. Niektórzy używają go jako wyraz miłości do białej czekolady.

Brązowe serce emoji – znaczenie

Podobnie, jak w przypadku białego serca, to serce przez niektórych używane jest jako wyraz miłości, ale tym razem do brązowej czekolady. Jednak bliższe mojemu sercu jest drugie znaczenie. Serce to oznacza również siłę, ciepło, coś wytrzymującego próbę czasu.

Sponsor artykułu: https://exmo.com/pl/buy-ethereum

Podobne artykuły