W USA nie kupisz Kinder Niespodzianek. Zobacz, dlaczego tam ich zabroniono!

Lifestyle Data publikacji: 22 kwietnia 2019 / Aktualizacja: 2024-04-30

Stany Zjednoczone ograniczyły u siebie dostępność wielu popularnych w Europie produktów. Dlaczego akurat w USA regulacje rynku żywności zabraniają sprzedaży Kinder Niespodzianek? Powód okazuje się być bardzo prosty.

Dlaczego w USA nie ma Kinder Niespodzianki?

Kinder Niespodzianki to popularna czekoladowa przekąska dla dzieci. Na pewno nie raz je jadłaś lub kupowałaś swoim dzieciom. Czekoladowe jajko zawiera w środku pojemnik z zabawką. Jest to mała najczęściej rozłożona na części zabaweczka, którą po złożeniu dziecko może się pobawić. Niespodzianka w nazwie oznacza, że nie wiadomo co znajdzie się w jajku. Jest to zawsze dla dziecka zaskoczeniem.

W USA znajdziesz słodycze z serii Kinder, ale nie kupisz tam jajek niespodzianek. Dlaczego? Otóż FDA zakazuje sprzedaży jadalnych produktów, które zawierają w sobie rzeczy nienadające się do spożycia. Plastikowe jajko i zabawka w środku z pewnością nie są przeznaczone do konsumpcji. Co ciekawe kupimy tam Kinder Joy, a to dlatego, że słodka część jest oddzielona od zabawki.

Jajka Kinder Niespodzianki i Kinder Joy dotyczy też jeszcze jedna ciekawostka, którą z pewnością odczuliście. Zauważyliście, że zawsze latem jajka Kinder Niespodzianki znikają ze sklepów? Jest to jedynie oferta jesienno-zimowa. Latem, gdy temperatury są wysokie, ciężko się je, rozpuszczają się, brudzą ubrania i oblepiają jajko w środku. Dlatego marka Kinder wprowadziła wersję Joy, w której słodka przekąska i zabawka są oddzielone, co ułatwia ich jedzenie. Czekoladowe kuleczki zanurzone są w musie, który można zjeść specjalną dołączoną łyżeczką.

Podobne artykuły