Zmiana czasu na zimowy w 2022 r. W którą stronę przesunąć wskazówki?

Lifestyle Data publikacji: 18 października 2022 / Aktualizacja: 2023-08-17

Już nie długo przyjdzie znowu zmienić nam czas z letniego na zimowy. W 2002 roku zmiana czasu nastąpi w nocy z soboty 29 października na niedzielę 30 października. Wówczas przestawimy nasze zegarki z godziny 3:00 na godzinę 2:00. Oznacza to więc, że będziemy spać godzinę dłużej, gdyż jesienią wskazówki zegara przesuwamy do tyłu o jedną godzinę.

Jaki wpływ niesie zmiana czasu na zimowy?

Musimy pamiętać, że chociaż nas sen będzie o godzinę dłuższy, to tak naprawdę wstając o godzinie 7:00 rano, będziemy wstawać o wcześniejszej 6:00. Oznacza to, że na dworze będzie jeszcze mrok, a to sprawia, że jest nam trudniej wstać i czujemy się przygnębieni.

Kiedy zmienimy znów czas na letni?

Kiedy ponownie zmienimy czas na letni? Sama data jest płynna, ale przypada ona zawsze na ostatnią niedzielę marca. Wówczas będziemy przestawiać nasze zegarki tym razem o godzinę do przodu, z godziny 2:00 na 3:00.

Prawdopodobnie to ostatnia zmiana czasu na zimowy

Już od wielu lat mówi się o tym, że przestaniemy używać czasu zimowego. Głosowano nad tym w PE już w 2019 roku. Jako, że Polska należy do UE, to zniesienie podziału na czas letni i zimowy, będzie nas również obowiązywało. Możliwe więc, że to ostatni raz, jak zmieniamy czas na zimowy. Chociaż nie jest to sprawą pewną.

Podobne artykuły