Zobacz jak całe życie nas oszukiwali. Fakty, w które wierzymy, a są nieprawdą.

Lifestyle Data publikacji: 27 sierpnia 2017

Oto 6 ciekawych faktów, które pokazują jak na świecie funkcjonuje wiele kłamstw i są powszechnie uważane za prawdziwe :) Oszukują nas nie tylko marketingowcy.

1. Olej zamiast miodu

W reklamach zamiast miodu używa się oleju samochodowego. Jest gęstszy, ma piękny złoty kolor i lepiej nadaje się przy nagraniach reklamowych.

2. Marcheweczki dla dzieci

To tak naprawdę wycięte małe marchewki z dużych marchewek rzeczywistych rozmiarów. Wszystko dzieje się po prostu na taśmie produkcyjnej.

3. Myszy nie lubią sera

Myszy tak naprawdę nie lubią sera. Wszystkie bajki z dzieciństwa kłamały. W rzeczywistości myszy lubią rzeczy, które mają wyższą zawartość cukru takie jak ziarna czy owoce.

4. Defibrylator nie zrestartuje zatrzymanego serca

Na każdym filmie defibrylator ożywia już praktycznie umarłych ludzi. Stosuje się go do korekcji rytmu serca gdy pompuje ono krew nieregularnie lub zbyt szybko. Zatrzymane serce może zostać zrestartowane tylko przez natychmiastowy masaż serca lub CPR (resuscytacja krążeniowo-oddechowa).

5. Jeśli myślisz, że trawa sąsiada jest ładniejsza

To miej na uwadze to, że może być po prostu pomalowana. Pojawiają się już firmy, które malują trawę na piękny zielony kolor stosując naturalną farbę.

6. Egipt wcale nie jest krajem piramid

Dużo więcej piramid znajdziecie w Sudanie. Jest w nim 255 piramid czyli o dwa razy więcej niż w Egipcie.

Źródło artykułu: https://brightside.me/wonder-curiosities/12-facts-that-make-our-life-a-total-fraud-369110/

Podobne artykuły