Na ziemi w doniczce pojawiła się biała pleśń – CO ROBIĆ?

Zdrowie Data publikacji: 17 stycznia 2018

Gdy na ziemi w doniczce pojawi się pleśń nie jest to z pewnością dobrym objawem. Przyczyn może być wiele, ale najczęściej jest to zbyt częste i obfite podlewanie. Jeśli nic nie zrobimy wkrótce nasz kwiat zginie, dlatego teraz mamy kilka opcji wyboru, które mogą pomóc nam uratować roślinę.

Przesadzenie rośliny do nowej ziemi

Wyjmij roślinę z doniczki, a następnie dokładnie oczyść korzenie z ziemi. Najlepiej aby jak najmniej jej zostało. Następnie doniczkę wypełnij świeżą ziemią do kwiatów i posadź roślinę. Pamiętaj by tym razem jej nie podlewać zbyt często. Na początku daj jej trochę czasu, wystarczy wilgoć, którą zgromadziła w korzeniach.

Posypanie ziemi cynamonem

Cynamon to naturalny środek grzybobójczy. Dlatego już po przesadzeniu rośliny, albo nawet nie robiąc tego, możemy posypać ziemię cynamonem. Obecny grzyb zostanie przez cynamon unieszkodliwiony i zniknie, a nowy już się nie pojawi.

Czosnek

Właściwości grzybobójcze ma również czosnek. Dlatego możemy ząbek czosnku pociąć w plasterki, a następnie powtykać je w ziemię by jego antygrzybiczne właściwości przeniknęły do gleby.

Zmień wodę

Gdy wprowadzisz w życie wcześniejsze zmiany zmień również nawyki w podlewaniu. Korzystaj z przefiltrowanej i odstanej wody.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły