Na ziemi w doniczce pojawiła się biała pleśń – CO ROBIĆ?

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-01-17

Gdy na ziemi w doniczce pojawi się pleśń nie jest to z pewnością dobrym objawem. Przyczyn może być wiele, ale najczęściej jest to zbyt częste i obfite podlewanie. Jeśli nic nie zrobimy wkrótce nasz kwiat zginie, dlatego teraz mamy kilka opcji wyboru, które mogą pomóc nam uratować roślinę.

Przesadzenie rośliny do nowej ziemi

Wyjmij roślinę z doniczki, a następnie dokładnie oczyść korzenie z ziemi. Najlepiej aby jak najmniej jej zostało. Następnie doniczkę wypełnij świeżą ziemią do kwiatów i posadź roślinę. Pamiętaj by tym razem jej nie podlewać zbyt często. Na początku daj jej trochę czasu, wystarczy wilgoć, którą zgromadziła w korzeniach.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Posypanie ziemi cynamonem

Cynamon to naturalny środek grzybobójczy. Dlatego już po przesadzeniu rośliny, albo nawet nie robiąc tego, możemy posypać ziemię cynamonem. Obecny grzyb zostanie przez cynamon unieszkodliwiony i zniknie, a nowy już się nie pojawi.

Czosnek

Właściwości grzybobójcze ma również czosnek. Dlatego możemy ząbek czosnku pociąć w plasterki, a następnie powtykać je w ziemię by jego antygrzybiczne właściwości przeniknęły do gleby.

Zmień wodę

Gdy wprowadzisz w życie wcześniejsze zmiany zmień również nawyki w podlewaniu. Korzystaj z przefiltrowanej i odstanej wody.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły