Zastosowania wazeliny, które musisz znać!

Porady Data publikacji: 22 grudnia 2018 / Aktualizacja: 2023-11-04

Dzisiaj przedstawimy Wam kilka praktycznych zastosowań wazeliny, które warto znać :) Wystarczy, że kupisz zwykłą wazelinę kosmetyczną za kilka złotych, a będziesz mogła zastosować ją na wiele sposobów.

Skórzane rzeczy

Masz coś ze skóry np. buty? Wyglądają na matowe i straciły swój dawny wygląd? Możesz przywrócić im blask, wykorzystując wazelinę kosmetyczną. Wystarczy, że wyczyścisz buty, a następnie nałożysz na nie trochę wazeliny. Wypoleruj teraz buty miękką ściereczką, aby nie zarysować skóry i gotowe. Tak samo możesz postąpić z innymi produktami ze skóry. Dzięki temu znów będą wyglądać jak nowe.

Wazelina na rzęsy

Chcesz, by Twoje rzęsy rosły szybciej i były grubsze? Przed snem nakładaj na nie niewielką ilość wazeliny. Możesz do tego wykorzystać szczoteczkę od maskary, tylko wcześniej ją umyj, a potem wykorzystuj już tylko do tego.

Wazelina na usta

Noś zawsze ze sobą wazelinę w torebce. Dzięki niej zabezpieczysz usta, wychodząc na mróz. Zimą zawsze powinnaś to robić, nawet gdy na dworze nie ma dużych ujemnych temperatur.

Wazelina utrwala zapach perfum

Chcesz, by Twoje perfumy dłużej pachniały? Zanim spryskasz nimi skórę, przesmaruj ją w tym miejscu cienką warstwą wazeliny. Dzięki temu zapach będzie trwalszy.

Domowy peeling na bazie wazeliny

Wazelina jest bardzo dobry sposób na zrobienie peelingu. Wystarczy do wazeliny dodać sól morską lub brązowy cukier i masować w ten sposób ciało przez kilka minut. Stary naskórek zostanie złuszczony, a skóra dogłębnie nawilżona i zregenerowana przez wazelinę.

Wazelina na skórki wokół paznokci

Skórki wokół paznokci mogą wyglądać nieestetycznie, gdy są postrzępione. Możecie temu zaradzić, stosując na nie wazelinę. Nakładaj na nie cienką warstwę codziennie, aż sytuacja się poprawi.

Podobne artykuły