Jak wyczyścić pralkę za pomocą tabletek do zmywarki

Porady Data publikacji: 16 grudnia 2022

Nasza pralka również potrzebuje czyszczenia. Zbierają się w niej osady z kamienia oraz inne zabrudzenia i detergenty służące do prania. Nie wszystko zostaje z niej usunięte wraz z płukaniem ubrań. Wystarczy spojrzeć do komory, w której znajduje się szufladka na proszek i płyn do prania. Zobaczcie sami ile osadów się tam znajduje. Podobnie jest wewnątrz urządzenia, lecz nie jesteśmy w stanie tego dostrzec.

Tabletki do zmywarki do czyszczenia pralki

Czyszczenie pralki przy użyciu tabletek do zmywarki jest genialnie proste. Tabletki te świetnie usuwają kamień oraz różnego rodzaju osady, nawet te zaschnięte. Muszą przecież radzić sobie z trudnym do usunięcia tłuszczem.

Wystarczy, że dwie tabletki do zmywarki umieścimy wewnątrz bębna, a następnie ustawimy puste pranie na temperaturę 90 stopni Celsjusza. Nic więcej robić nie musimy. Nasza pralka będzie czyściutka, tak jak nowa. Rozwiąże to wiele naszych problemów.

Jeśli Wasze ubrania były zabrudzone przez kamień lub po wyjęciu z pralki nieprzyjemnie pachniały, to takie czyszczenie sprawi, że problemy te odejdą w zapomnienie. Wystarczy tylko raz na jakiś czas powtórzyć całą procedurę.

Co jeśli nie używam tabletek do zmywarki?

Jeśli nie posiadasz tabletek do zmywarki, to zamiast nich możesz wlać do szufladki na detergenty szklankę octu. W tym przypadku również ustawiamy puste pranie na temperaturę 90 stopni Celsjusza.

Jest to stary sposób, który poleca wiele pań domu. Często spotykanym rozwiązaniem jest też użycie sody oczyszczonej. Wystarczy wsypać pół opakowania zamiast proszku i puścić puste pranie.

Podobne artykuły