30 marca 2019

Zobacz jak zabić nieprzyjemny zapach wydobywający się ze zlewozmywaka

Często ze zlewu kuchennego wydobywa się nieprzyjemny zapach. Resztki jedzenia osadzają się wewnątrz rur na jej ściankach. Zaczyna się psuć i brzydki zapach unosi się przez rury do kuchni. Może on nam oczywiście przeszkadzać i zechcemy go usunąć. Jest na to sprytny sposób, który możemy wykorzystać.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze zlewu

Aby zabić ten nieprzyjemny zapach przygotujemy domowy preparat, który rozłoży resztki jedzenia i pozwoli je spłukać, rozpuść jednocześnie tłuszcz, którym często są zlepione. Dodatkowo sam w sobie ma ładny aromat i od razu sprawi, że nachylając się nad zlewem zamiast poczuć ten brzydki zapach poczujemy coś przyjemnego. Oprócz tego składniki te zabiją grzyby czy bakterie, które mogą powodować rozkład żywności w odpływie.

Składniki

  • 1/2 szklanki soku z cytryny
  • 1/2 szklanki sody oczyszczonej

Zastosowanie

Sok z cytryny wyciskamy do miseczki, którą można umieścić w kuchence mikrofalowej. Musimy go podgrzać przez ok. 15 sekund i dodać do niego sodę oczyszczoną. Nie robimy tego jednak od razu tylko stopniowo cały czas mieszając aby miała ona szansę rozpuścić się w soku z cytryny. Dzięki temu dostanie dość gęsta substancja, która nie spłynie od razu po ściance rury na dół, ale zatrzyma się na niej i zacznie działać.

Gdy mamy godowy nasz preparat wlewamy go do zlewu i pozostawiamy na kwadrans aby miał szanse zadziałać. Po tym czasie spłukujemy go najlepiej gorącą wodą. Po takiej czynności problem z brzydkim zapachem powinien ustąpić.