Zobacz jak zabić nieprzyjemny zapach wydobywający się ze zlewozmywaka

Porady Data publikacji: 30 marca 2019

Często ze zlewu kuchennego wydobywa się nieprzyjemny zapach. Resztki jedzenia osadzają się wewnątrz rur na jej ściankach. Zaczyna się psuć i brzydki zapach unosi się przez rury do kuchni. Może on nam oczywiście przeszkadzać i zechcemy go usunąć. Jest na to sprytny sposób, który możemy wykorzystać.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze zlewu

Aby zabić ten nieprzyjemny zapach przygotujemy domowy preparat, który rozłoży resztki jedzenia i pozwoli je spłukać, rozpuść jednocześnie tłuszcz, którym często są zlepione. Dodatkowo sam w sobie ma ładny aromat i od razu sprawi, że nachylając się nad zlewem zamiast poczuć ten brzydki zapach poczujemy coś przyjemnego. Oprócz tego składniki te zabiją grzyby czy bakterie, które mogą powodować rozkład żywności w odpływie.

Składniki

  • 1/2 szklanki soku z cytryny
  • 1/2 szklanki sody oczyszczonej

Zastosowanie

Sok z cytryny wyciskamy do miseczki, którą można umieścić w kuchence mikrofalowej. Musimy go podgrzać przez ok. 15 sekund i dodać do niego sodę oczyszczoną. Nie robimy tego jednak od razu tylko stopniowo cały czas mieszając aby miała ona szansę rozpuścić się w soku z cytryny. Dzięki temu dostanie dość gęsta substancja, która nie spłynie od razu po ściance rury na dół, ale zatrzyma się na niej i zacznie działać.

Gdy mamy godowy nasz preparat wlewamy go do zlewu i pozostawiamy na kwadrans aby miał szanse zadziałać. Po tym czasie spłukujemy go najlepiej gorącą wodą. Po takiej czynności problem z brzydkim zapachem powinien ustąpić.

Podobne artykuły