Nie możesz otworzyć słoika? Wypróbuj jeden z tych sposobów

Porady Data publikacji: 15 kwietnia 2023

Czasami odkręcenie słoika wymaga od nas nadludzkiej siły. Staramy się ze wszystkich sił, ale nakrętka ani drgnie. Dziś udowodnimy Wam, że spryt jest ważniejszy od fizycznej mocarności. Podpowiemy Wam, jak bez trudu poradzić sobie nawet z najmocniej zakręconymi słoikami.

Użyj otwieracza do kapsli

Większość z nas posiada w domu otwieracz do piwa. Możesz wykorzystać go, aby poradzić sobie z odkręceniem uporczywej nakrętki od słoika. Wystarczy, że podważysz jej brzeg. Usłyszysz wtedy syk powietrza, po którym odkręcenie jej nie będzie już problemem.

Nie masz otwieracza? Wykorzystaj łyżeczkę do herbaty

Jeśli nie posiadasz otwieracza do puszek, to możesz użyć na przykład łyżeczki do herbaty. Chodzi jedynie o to, aby rozszczelnić nakrętkę. Możesz to zrobić dowolnym twardym przedmiotem. Uważaj jednak podczas korzystania z ostrych narzędzi. Nie rekomendujemy wykorzystywania w tym celu noży.

Minusem tej metody jest to, że nakrętka nadaje się już jedynie do kosza. Osoby, które przygotowują domowe przetwory, starają się wykorzystać ponownie słoiki i nakrętki. Dlatego podpowiemy Wam inne sposoby, które mogą Wam pomóc w odkręceniu słoika, ale bez niszczenia nakrętki.

Spróbuj przez gumowe rękawice kuchenne

Czasami nasza siła jest wystarczająca, ale po prostu nasze dłonie ślizgają się po nakrętce. W odkręceniu może więc pomóc nam większe tarcie. Dlatego warto założyć gumową rękawicę kuchenną i za jej pomocą spróbować odkręcić słoik. Nie będzie ślizgała się po metalowej nakrętce, a to sprawi, że do jego odkręcenia potrzebna będzie mniejsza ilość siły.

Kup specjalny przyrząd

W sklepach z akcesoriami kuchennymi znajdziemy specjalne przyrządy do otwierania słoików, które wewnątrz właśnie zakończone są gumą. Dzięki temu nie ślizgają się po nakrętce. Jest on dopasowany w zasadzie do wszystkich uniwersalnych rozmiarów nakrętek.

Toczenie nakrętki na blacie

Bardzo prosty sposób, który znany był już naszym babciom. Dzięki niemu otworzymy słoik, ale nie zniszczymy nakrętki. Wystarczy położyć słoik bokiem na blacie kuchennym. Następnie dociskając nakrętkę do blaku jedną ręką, obracamy słoikiem, tak jak wałkiem do ciasta.

Zrób tak kilka razy i ponownie spróbuj odkręcić słoik. Powinno się to już udać bez większego trudu. Jeśli tak się nie stanie, spróbuj ponownie i użyj trochę więcej siły do dociśnięcia nakrętki do blatu. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić i nie stłuc słoika.

Podobne artykuły