Więcej nie kupisz takiej wody w butelce!

Zdrowie Data publikacji: 07 stycznia 2017 / Aktualizacja: 2018-04-05

Gdy następnym razem będziesz kupować wodę butelkowaną zwróć uwagę na jedną bardzo ważną rzecz. Odwróć butelkę dnem do góry i sprawdź czy może mieć szkodliwe substancje, które mają negatywny wpływ na nasz organizm.

Na butelce znajdziesz jedno z kilku oznaczeń, które bardzo wiele powiedzą Ci o opakowaniu i to z czego jest ono stworzone.

1 PET / PETE

To informacja, że opakowanie jest przeznaczone do jednokrotnego użytku i nie można używać go wielokrotnie bo może zacząć uwalniać szkodliwe dla zdrowia związki. Dlatego takiej butelki nie możesz wykorzystać ponownie nalewając do niej wody. To bardzo istotne zwłaszcza w przypadku dzieci kiedy butelki często wykorzystujemy wielokrotnie nalewając do mniejszej z niekapkiem wody z dużej butelki, aby było po prostu taniej.

2 HDPE

Jeśli na butelce znajdziesz HDPE lub HDP to jest to butelka bezpieczna na zdrowia i warto wodę w takiej właśnie butelce kupić.

3 V lub PCV

Ten rodzaj plastiku może uwalniać niebezpieczne toksyny, które mogą zaburzać Twoją gospodarkę hormonalną. Jest to zazwyczaj bardzo cienkie tworzywo.

4 LDPE

Jest to bezpieczne tworzywo, ale tej nazwy nie znajdziesz na wodzie, ale na innych produktach. Często jest wykorzystywane do pakowania gotowej żywności.

5 PP

Ten plastik najczęściej znajdziemy na opakowaniach jogurtów, jest bezpieczny i można go śmiało kupować.

6 PS

Inaczej mówimy na niego styropian. Poddawany temperaturze uwalnia substancje rakotwórcze i znajdziemy go np. w opakowaniach jednorazowych z żywnością. W butelce go nie znajdziemy, ale warto wiedzieć o tym, że nie należy go podgrzewać ani spalać.

7 OTHER / INNE

Jeśli na opakowaniu produktu, który chcesz kupić znajdziesz 7 w trójkącie to lepiej zrezygnuj. Są to najczęściej szkodliwe substancje takie jak bisfenol A.

Źródło artykułu: http://bestie.vn/2015/09/co-phai-chai-nhua-nao-cung-tai-su-dung-duoc-de-chua-nuoc#0FbBEY1TFdGPkj3M.97

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły