Zestresowana? 20 minut spaceru w lesie wystarczy, aby zmniejszyć poziom kortyzolu

Zdrowie Data publikacji: 14 maja 2024

Kortyzol jest hormonem steroidowy wytwarzanym przez korę nadnerczy. Potocznie nazywamy go hormonem stresu, gdyż jego poziom wzrasta w reakcji na stres, który przeżywamy. Jak się odstresować? Lasy Państwowe zachęcają do tego, aby wybrać się na trening do lasu. 20 minut w otoczeniu drzew i leśnej przyrody, potrafi zmniejszyć pozom kortyzolu w naszym ciele!

Zalety przebywania w lesie

To nie jedyna zaleta, która wynika z aktywności fizycznej odbywanej w lesie. Będąc tam, wdychamy również olejki eteryczne, które mają prozdrowotne właściwości dla naszego organizmu. Leśne powietrze zawiera jony ujemne, które orzeźwiają i pobudzają, zapewniają lepsze samopoczucie. Świetnym pomysłem wydaje się więc poranna przebieżka po lesie, która pobudzi nas i doda nam energii na cały dzień.

Masz problem? Przejdź się do lasu

Jak informują Lasy Państwowe, spędzanie czasu na łonie dzikiej leśnej przyrody, potrafi zwiększyć naszą kreatywność nawet o połowę! Masz problem? Przejdź się na spacer do lasu, a szybciej znajdziesz na niego rozwiązanie.

To naprawdę niesamowite, jak natura potrafi wpływać na nasz umysł i ciało. Warto to docenić i zacząć z tego korzystać. Jeśli macie więc blisko las, zachęcamy Was, aby go odwiedzić. Pamiętajcie jednak, to my jesteśmy tam gośćmi. Nie zaśmiecajcie lasu i po swojej wizycie pozostawcie go w takim stanie, w jakim go zastaliście.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły