Zamroziła płyn do mycia naczyń w woreczku. Zobacz dlaczego, a zrobisz to samo!

Porady Data publikacji: 10 grudnia 2017

Płyn do mycia naczyń znajduje się w każdej kuchni. Jest on produktem, który używamy codziennie. Nawet gdy w kuchni znajduje się zmywarka i tak przydaje się on do mycia rzeczy, które w niej się nie mieszczą lub gdy szybko musimy umyć jakieś naczynie bo od razu je wykorzystać. Jest jeszcze jeden ciekawy trik z nim związany. Wystarczy go zamrozić w woreczku strunowym, aby później sprytnie go wykorzystać. Jesteście ciekawi jak? :)

Zamrożony płyn do mycia naczyń

Zamrożony płyn do mycia naczyń pozostaje zimny na dłużej niż lód. Dlatego wykorzystać możecie go na wiele praktycznych sposobów jako chłodziwo.

Obolałe miejsce

Gdy stłuczecie sobie coś możecie przyłożyć zawinięty w ręcznik woreczek z płynem do mycia naczyń. Nawet gdy się rozmrozi można go włożyć ponownie do zamrażarki i gdy zamarznie jeszcze raz wykorzystać go ponownie.

Impreza

Gdy chcesz by napoje zostały dłużej zimne zamiast lodu do wiaderka wrzuć woreczki z zamrożonym płynem do naczyń. Dzięki temu napoje będą dłużej schłodzone i impreza na pewno będzie dzięki temu lepsza.

Lodówka turystyczna

Gdy nie masz wkładów, a chcesz coś przenieść np. na święta do rodziny z lodówki do lodówki włóż do worka termicznego albo lodówki turystycznej woreczki z zamrożonym płynem do naczyń. Będą mniej wydajne niż zwykłe wkłady, ale dużo lepsze niż zwykły lód.

Ciekawe zastosowania płynu do mycia naczyń

Płyn do mycia naczyń w domu przydaje się również na wiele innych sposobów. Pomyśleliśmy, że to dobry moment by je Wam przytoczyć. Być może jakiś z nich nie znaliście i okażą się Wam pomocne.

Plamy

Nie ze wszystkimi tłustymi plamami proszek sobie radzi. Dlatego na tłuste plamy czasami wylewam trochę płynu do mycia naczyń, pocieram i dopiero wkładam takie rzeczy do prania. Dzięki temu plamy znikają bez trudu.

Owady

Mrówki czy inne owady, których obecność w domu może Cię irytować mogą być wytępione przy użyciu płynu do mycia naczyń. Wystarczy trochę go rozwodnimy w butelce z atomizerem i spryskać ich skupiska oraz miejsca, przez które dostają się do domu by zapobiec ponownym wizytom.

Gąbeczki do makijażu

Gąbeczki do makijażu czy szczotki bardzo dobrze myje się w wodzie z płynem do mycia naczyń. Wypróbuj ten sposób a będą jak nowe.

Podobne artykuły