Ile kosztuje pranie narożnika?

Porady Data publikacji: 26 stycznia 2018 / Aktualizacja: 2021-10-06

Ile kosztuje pranie narożnika? Gdy tapicerka naszego narożnika już będzie dostatecznie brudna warto zamówić firmę piorącą meble tapicerowane. To co wtedy nas najbardziej interesuje to koszt prania narożnika. Dzisiaj podpowiemy Wam jakiej ceny możecie się spodziewać.

Dlaczego warto wziąć firmę

Dlaczego do prania lepiej wziąć firmę niż robić to samemu? Jeśli nie mamy odkurzacza piorącego, a taki nawet używany jest droższy niż sama usługa to tak naprawdę jedyną dobrą opcją jest wzięcie do tego wyspecjalizowanej firmy. Oczywiście możemy wykorzystać środki dostępne na rynku do czyszczenia tapicerki, ale nigdy nie uzyskamy takiego samego efektu, a mebel będziemy suszyć przez długi czas.

Wyspecjalizowana firma nie dość, że posiada doświadczenie, lepszej jakości środki piorące i sprzęt to przeważnie każda z nich posiada osuszacze, które są niezwykle istotne. Dzięki temu w meblu nie gromadzi się wilgoć, która może być pożywką dla pleśni. Po osuszeniu meble są praktycznie suche, ale nie powinno się jeszcze przez 12 godzin na nich siadać, ale po tym czasie możemy powrócić do normalnego ich użytkowania.

Ile kosztuje pranie narożnika

Wszystko zależy oczywiście od rozmiarów. Dlatego my przedstawimy Wam przykład najbardziej popularnego rozmiaru narożnika. Zwykle narożniki, które kupujemy mają ok. 220 cm szerokości, 150 cm głębokości oraz 80 cm wysokości.

Wypranie narożnika tej wielkości kosztuje ok. 250 zł. Wszystko zależy oczywiście od regionu Polski oraz firmy, którą wybierzemy. Jest to uśredniona cena za usługę z kilku lokalizacji w Polsce biorąc pod uwagę miasta powyżej 100 000 mieszkańców.

Czas wykonania usługi to 1-2h. Jednocześnie prane są oczywiście poduszki, które stanowią rolę oparcia. Podczas prania nie wyjmuje się wkładów (gąbek) z obszycia. Dlatego całą pracę firma wykonuje bardzo szybko.

Czy warto mieć narożnik w mieszkaniu?

Narożnik to dobra opcja gdy w pomieszczeniu jest trochę więcej miejsca. W przeciwnym wypadku dla własnej wygody korzystania z pomieszczenia lepiej wybrać sofę. Sofa jest lekka, można ją w razie potrzeby przestawiać w trakcie uroczystości, na które potrzebujemy więcej miejsca. Oto kilka zalet i wad narożnika w odniesieniu do standardowej sofy.

Zalety

  1. Większa powierzchnia do siedzenia
  2. Większa powierzchnia do spania po rozłożeniu
  3. Atrakcyjny i nowoczesny wygląd (sofa też może być atrakcyjne, ale narożniki są popularniejsze)
  4. Nie trzeba wstawiać dodatkowych siedzisk dla domowników w salonie
  5. Często narożnik ma możliwość ukrycia dwóch puf, które są dodatkowym siedziskiem w razie potrzeby

Wady

  1. Wyższa cena
  2. Brak możliwości przestawiania (wymaga to większego zaangażowania)
  3. Większa ilość zajmowanego miejsca
  4. Wizualne pomniejszanie pomieszczenia
  5. Zajmujemy dwie ściany pokoju, które już nie możemy umeblować

Zobacz również: Narożnik modułowy w nowoczesnym salonie

Podobne artykuły