Jaką kolumnę prysznicową kupić? KOLUMNA NATRYSKOWA wady i zalety.

Porady Data publikacji: 2017-11-12

Kulumna prysznicowa to rozwiązanie, które najczęściej stosuje się w przypadku kabin prysznicowych i wanien z parawanem. Deszczownica, która jest elementem każdej kolumny prysznicowej daje większy komfort mycia, zwłaszcza podczas spłukiwania i stanowi również element dekoracyjny łazienki.

Nie można bowiem odmówić dużo większego prestiżu łazience wyposażonej w kolumnę prysznicową niż łazience, w której znajdziemy jedynie baterię łazienkową ze słuchawką prysznicową. Jednak prestiż ten wcale nie musi oznaczać ogromnych wydatków. Decydując się na tanią kolumnę prysznicową musimy być mimo wszystko świadomi jej wad.

Czym różni się tania kolumna prysznicowa od drogiej

Na pierwszy rzut oka kolumny prysznicowe wiele się od siebie nie różnią. Ta po prawej zawiera oczywiście do tego baterię, aczkolwiek ich konstrukcja jest do siebie bardzo zbliżona. Jednak to co je różni to jakość wykonania. W sklepie oczywiście trudno jest ocenić jak bardzo trwała będzie kolumna prysznicowa jednakże możemy już na wstępie dokonać pewnych oględzin po otwarciu opakowania z kolumną natryskową.

Jak ocenić trwałość kolumny prysznicowej

Jedną z najważniejszych rzeczy jest mocowanie kolumn do ściany. Otwórz paczkę i znajdź elementy, które odpowiadają za utrzymanie całej konstrukcji. Pamiętaj o tym, że podczas używania kolumny prysznicowej zapewne nie będziesz przykładać zbyt dużej wagi do zwalniania zacisków czy przytrzymania głównego pionu podczas podnoszeniu uchwytu od słuchawki natryskowej.

Dlatego element, który trzyma całą kolumnę prysznicową przytwierdzoną do ściany powinien być wykonany jak najsolidniej. W przypadku kolumny SOCHO INVENA, która znajduje się na zdjęciu powyżej jest to plastik. Z czasem śruba mocująca, wkręcona w kołek rozporowy po użytkowaniu robi sobie przejście na zewnątrz, a kolumna wymaga małej naprawy np. założenia podkładki.

Dlatego najlepszym wyjściem byłaby sytuacja, w której mocowanie w całości wykonane jest z metalu. Jest on najbardziej odporny na uszkodzenia fizyczne. Otwórz więc paczkę i sprawdź w jaki sposób kolumna prysznicowa jest montowana do ściany.

Następnie oceń trwałość wszystkich elementów ruchomych. Sprawdź czy przemieszczenie ich z pozycji na pozycję jest proste, czy nie ma jakiś zacięć lub czegoś co wzbudzałoby Twoją podejrzliwość. W dobrej jakości produkcie wszystko będzie spasowane i wykonane z dobrej jakości materiałów. Gdy jakieś części nie pasują do siebie idealnie świadczy to o słabej marce i niskiej jakości wykonaniu produktu. Taka kolumna natryskowa nie posłuży nam zbyt długo.

Opinie w Internecie

Również bardzo dobrym źródłem zebrania informacji o jakości danego wyposażenia łazienki jest pozyskanie opinii w Internecie. Jednym ze sposobów jest próba wyszukania danej rzeczy w dziale armatura jakiegoś dużego marketu budowlanego. Zazwyczaj dostępna jest tam sekcja komentarzy. Pamiętajcie tylko o jednej dość ważnej zasadzie. Decydujemy się napisać w Internecie opinię głównie w momencie gdy jesteśmy zawiedzeni i chcemy pokazać swoje niezadowolenie. Gdy coś jest ok rzadko decydujemy się odszukać miejsce, w którym daną rzecz moglibyśmy ocenić. Więc nie ważcie komentarzy w proporcjach dobre – złe. Najlepiej zwracać uwagę na wiarygodność tych negatywnych opinii pomijając lekko pozytywne. Dlaczego?

Po pierwsze, może to być element marketingu szeptanego stosowanego przez samego producenta. Agencja wyspecjalizowana w tym zatrudnia ludzi, którzy dają danym rzeczom pozytywne komentarze. Druga kwestia jest taka, że pozytywne komentarze są zazwyczaj wystawiane tuż po zakupie. Sklepy same wysyłają nas wiadomości proszące o ocenę produktu, dobrze wiedzą, że nie mieliśmy czasu go przetestować. Często starają się nas zachęcić jakimiś punktami lub rabatami. Takie opinie nie odzwierciedlają stanu faktycznego.

Dlatego sprawdzajcie zawsze na ile wiarygodna jest opinia na forum czy stronie sklepu. Trochę inaczej sprawa ma się w innych miejscach gdzie podpisujemy się imieniem i nazwiskiem np. w grupach na Facebooku. Tam w miarę szybko można uzyskać opinię o wszystkim od osób, które faktycznie dany towar znają. Na Facebooku znajdziemy grupy, takie jak choćby nasza Dom Pełen Pomysłów, w których użytkownicy dzielą się wzajemnie spostrzeżeniami i sobie pomagają. Zawsze wtedy możecie zadać pytanie jakie z użytkowania danej kolumny prysznicowej wrażenia posiadają użytkownicy grupy.

Czy panele natryskowe i kolumny prysznicowe są praktyczne?

Jeśli kabina prysznicowa nie posiada własnego panelu prysznicowego jest to według mnie najlepsze wyjście do łazienki. Co prawda bez deszczownicy można żyć, ale tak naprawdę armaturę z tej kategorii do wanny czy kabiny prysznicowej możemy kupić w bardzo podobnych cenach. Dlatego myślę, że warto kupić od razu kolumnę prysznicową gdyż łazienka z nią wygląda dużej bardziej elegancko. Sama deszczownica sprawi też więcej przyjemności podczas kąpieli i ułatwi spłukiwanie.

Podobne artykuły