Zalety pościeli jedwabnej w sypialni. Dlaczego to hit?

Porady Data publikacji: 09 lutego 2024

Pościel to często niedoceniany, a tak ważny element naszej sypialni. W końcu spędzamy w niej około 25 lat, bo właśnie tyle w swoim życiu przesypia średnio dorosły człowiek. Na szczęście, wraz z rosnącą świadomością, w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się pościele jedwabne, które nie mają sobie równych pod wieloma względami. Jakimi? Przekonaj się czytając ten artykuł.

Korzyści dla skóry i włosów, jakie niesie jedwabna pościel

Jedwab, szczególnie ten o splocie satynowym, jest niepowtarzalnie gładki, a badania dowodzą iż tarcie na nim jest o ponad 40% mniejsze niż na bawełnie. Oznacza to, że pościel jedwabna ma działanie przeciwzmarszczkowe, ponieważ swobodne przesuwanie twarzy po gładkiej poszewce sprawia, że skóra jest mniej podatna na odgniecenia, które z czasem przemieniają się w zmarszczki, a włosy chronione są przed puszeniem, łamaniem oraz rozdwajaniem.

Pościel jedwabna stanowi więc doskonały dodatek do codziennej pielęgnacji skóry i włosów, a gładka struktura jedwabiu zapewnia najwyższy komfort użytkowania.

Ważne jednak jest, by odpowiednio pielęgnować pościel jedwabną, aby jak najdłużej zachowała swoje cudowne właściwości oraz piękny wygląd. Kluczowe jest by wybierać pranie ręczne lub delikatny program w pralce i temperaturę nie wyższą niż 30 stopni C oraz by używać środków przeznaczonych do pielęgnacji jedwabiu.

Właściwości termoregulacyjne

Jedwabna pościel jest doskonałym wyborem przez cały rok, ponieważ zapewnia utrzymanie odpowiedniej i stałej temperatury podczas snu, co jest bardzo istotne do zapewnienia właściwej regeneracji organizmu. Zarówno przegrzewanie jak i nadmierne wychładzanie nie jest wskazane zarówno dla narządów wewnętrznych, Twojej skóry, a także kondycji włosów. Dlatego tak cenne są właściwości termoregulacyjne które charakteryzują jedwabną pościel.

Dzięki nim jedwab zapobiega poceniu i przegrzaniu latem, gdy temperatury rosną, a zimą otula ciepłem, gdy temperatura otoczenia znacznie spada. Pozwala to zachować spokojny sen i właściwą regenerację Twojego organizmu jak również właściwe nawilżenie skóry oraz lepszą kondycję włosów.

Zdolności oddychające i higroskopijne

Pościel jedwabna charakteryzuje się także wysoką przepuszczalnością powietrza, co oznacza, że pozwalają skórze oddychać. Dzięki temu, że Twoja skóra oddycha, nie dochodzi do nadprodukcji sebum, która może prowadzić do powstawania wyprysków oraz przetłuszczania włosów.

Dodatkowo, jedwab pochłania wilgoć z otoczenia i skutecznie ją wiąże za sprawą białek – głównie serycyny. Jego właściwości higroskopijne są bardzo silne, ponieważ pochłania wilgoć aż do 30% własnej masy, ale też bardzo szybko schnie. Dzięki temu pościel z jedwabiu morwowego idealnie dostosowuje się do warunków atmosferycznych i kiedy jest gorąco, pozwala skórze odparowywać wilgoć, a kiedy temperatura otoczenia jest niska pomaga utrzymać ciepło za sprawą właściwości termoizolacyjnych.

Właściwości hipoalergiczne i antybakteryjne

Jedwab morwowy ma budowę proteinową, a głównymi jego składnikami są fibroina oraz serycyna. W oparciu o liczne badania naukowe, oba te białka wykazują cudowne działanie, co związane jest z faktem, że wykazują one znaczące podobieństwo do protein występujących w skórze i włosach. Białka te mają udowodnione działanie bakteriobójcze, za sprawą których pościel wykonana z jedwabiu naturalnego odporna jest na gromadzenie się na jej powierzchni bakterii, drobnoustrojów i roztoczy kurzu.

Dodatkowo, naturalne pochodzenie i proteinowa budowa jedwabiu naturalnego sprawiają, że jest to idealny materiał również dla alergików, osób o wrażliwej skórze oraz dla małych dzieci, których skóra jest wyjątkowo delikatna. Dla takich osób jedwabna pościel będzie najlepszym wyborem do sypialni.

Zadbaj o swoje ciało i komfort snu już dziś i wypróbuj pościel jedwabną

Jak tylko spróbujesz, to przekonasz się, że pościel jedwabna nie ma sobie równych. Zapewnia cudowną miękkość i gładkość, a także wrażenie luksusu. Dostępna jest w wybranych polskich markach w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu możesz wybrać idealną dla siebie. Z pewnością sprawi, że Twoja sypialnia nabierze blasku i elegancji, a Ty chętniej będziesz spędzać czas w swoim łóżku.

Podobne artykuły