5 trików z użyciem soli, które zaoszczędzą Twoje pieniądze!

Porady Data publikacji: 29 kwietnia 2018

Sól każdy z nas ma w domu. Używamy jej do doprawiania naszych potraw, ale to nie jedyne jej zastosowanie, które może przydać się w domu. Dzisiaj przedstawimy Wam 5 trików z wykorzystaniem soli, które ułatwią Wam życie oraz pozwolą zaoszczędzić pieniądze.

Nieprzyjemny zapach z butów

Bez względu na to jak mocno dbamy o higienę stóp te w butach się pocą. Powoduje to nie tylko niemiły zapach naszych stóp, ale z czasem i buty zaczynają niemiło pachnieć. Aby ten zapach usunąć wystarczy wykorzystać sól.

Nasyp trochę soli do butów i pozostaw na noc. Sól nie tylko wchłonie zapachy, ale również zabija bakterie, które je powodują. Rano buty wystarczy wytrzepać lub odkurzyć.

Pozbądź się mrówek

Sól bardzo dobrze się sprawdzi podczas walki z mrówkami. Musisz tylko zaobserwować, którymi miejscami mrówki przedostają się do domu.

Wystarczy w tych miejscach rozsypać sól, która będzie dla mrówek odstraszaczem i barierą. Nie musisz wcale kupować drogich środków odstraszających mrówki. Możesz również rozpuścić jedną cześć soli w czterech częściach wody i taką miksturą spryskać miejsca, w którym zagnieździły się mrówki.

Usuń plamę na dywanie

Rozlało Ci się wino lub coś innego na dywan? Zamiast kupować drogi środek do wywabiania plam na dywanie wykorzystaj dużo tańszą sól.

Postaraj się jak najwięcej substancji wchłonąć gąbką, a na resztę która zostanie wysyp sól. Ważne jest to, że plama powinna być świeża. Pozostaw ją na 6 godzin, a następnie odkurz. W wielu przypadkach sama sól wystarczy i po wchłonięciu plamy zniknie ona z dywanu, zabarwi się jedynie sama sól, którą odkurzymy.

Sprawdź świeżość jajek

Chcesz mieć pewność, że jajko jest świeże zanim dodasz je do przepisu? Możesz to bardzo prosto sprawdzić wykorzystując sól oraz wodę.

Do szklanki wlej wodę i dodaj łyżeczkę soli. Wymieszaj aby sól się rozpuściła i włóż jajko do środka. Świeże jajko opadnie na dół, gdy będzie unosić się trochę nad dnem można jeszcze go użyć, ale gdy wypłynie na powierzchnię lub do połowy szklanki to należy je wyrzucić.

Przedłuż świeżość sera

Jeśli zostanie Ci trochę sera, a nie chcesz go teraz zjeść istnieje ryzyko, że potem nie będzie już świeży. Można jednak temu zapobiec wykorzystując sól.

Przygotuj czystą ściereczkę lub gazę i zamocz ją w roztworze soli z wodą. Następnie wyciśnij i owiń ser. Przechowuj go w lodówce. To utrzyma jego świeżość na dłużej.

Źródło artykułu: https://www.shared.com/unusual-ways-to-use-table-salt

Podobne artykuły