Zalała skórki grejpfruta octem. Zobacz co z tego wyszło!

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-01-23

Co robisz zazwyczaj ze skórkami od grejpfruta? Zapewne wyrzucasz je do śmieci i jest to całkowicie zrozumiałe. W jaki sposób mielibyśmy je wykorzystać. Okazuje się jednak, że warto je zachować i wykorzystać w jeden ciekawy sposób, do którego będziemy potrzebować jeszcze octu.

Skórka grejpfruta w occie

Pewnie zastanawiasz się co z tego wyjdzie, czy to jakaś zdrowotna mikstura? Nie, to coś dużo prostszego i przydatniejszego na co dzień.

Ocet jest doskonałym środkiem czyszczącym, który możesz używać w swoim domu. W połączeniu ze skórką cytryny daje nam naprawdę dobry środek czyszczący o przyjemnym aromacie. Nie tylko zabija bakterie, wirusy i grzyby z czyszczonych powierzchni. Dlatego też świetnie sprawdza się w czyszczeniu kuchni i łazienki. Oprócz tego usuwa osady z kamienia oraz mydła. Nie zostawia też smug, dlatego bardzo dobrze czyści się tą mieszanką kabiny prysznicowe.

Musimy jednak chwilę zaczekać. Przygotuj sobie duży słoik, a następnie wrzuć do niego skórki z dwóch grejpfrutów. Następnie zalej to litrem octu. Słoik zakręć i zostaw na tydzień.

Po tygodniu sam płyn przelej do butelki z atomizerem i możesz zacząć używać go do sprzątania. Wypróbuj ten sposób, a przekonasz się jak fajnie czyści się tym płynem wiele powierzchni w domu. Ja używam octu głównie w kuchni i łazience.

Podobne artykuły