Te triki wydadzą Ci się dziwne, ale naprawdę działają!

Porady Data publikacji: 29 lipca 2018

Dzisiaj przedstawimy Wam kilka ciekawych zastosowań wódki. Wódka składa się z destylatu alkoholowego rozcieńczonego wodą w stosunku 2:3 co daje nam 40% alkohol. Warto pamiętać, że wódka nie może zawierać mniej niż 37,5% alkoholu. Alkohol za to natomiast dobry rozpuszczalnik (rozpuszczają się w nim m.in. tłuszcze) czy środek dezynfekujący. To sprawia, że wódkę możemy zastosować na wiele różnych sposobów, nie tylko do picia :)

1. Buty i wódka

Nie ma w tym nic dziwnego, że stopy się pocą gdy jest ciepło. To powoduje jednak, że buty zaczynają brzydko pachnieć. Aby zabić ten zapach wystarczy zwykła wódka. Przelej ją do małej buteleczki z atomizerem, można kupić takie w drogerii. Spryskaj następnie wnętrze buta mgiełką i pozostaw do wyschnięcia.

2. Naklejki i wódka

Nie możesz usunąć śladów po naklejkach lub taśmie klejącej? użyj wódki :) Nanieś jej trochę na gąbeczkę i wytrzyj powierzchnie. Skutecznie poradzi sobie z pozostałościami po kleju.

3. Plamy

Problem z plamą na ubraniu? Użyj wódki. Wystarczy nasączyć zabrudzone miejsce i przetrzeć. Potem spłucz ją wodą.

4. Zapach tytoniu

Jeśli ręce czy materiał śmierdzą papierosami możesz się go pozbyć za pomocą wódki. Wymieszaj wódkę z wodą w proporcjach 1:3. Przelej do buteleczki z atomizerem i spryskaj powierzchnię materiału lub ręce. Gdy wódka się wchłonie, zapach zniknie.

5. Wódka do czyszczenia łazienki

Jeśli chcesz dobrze wyczyścić i zdezynfekować łazienkę również możesz użyć wódki do tego celu. To proste, najpierw spryskaj odpowiednie miejsca wódką, a po pięciu minutach wytrzyj wilgotną ściereczką.

6. Wódka i mszyce

Masz problem z mszycami? Wypróbuj wódkę :) Wystarczy nasączyć nią wacik, a następnie przemyć roślinę. Mgiełką z wódki połączoną z wodą możesz również spryskać ziemię w doniczce.

Podobne artykuły