Zadaszenie pergoli – z jakiego materiału wykonać zadaszenie pergoli?

Ogród Data publikacji: 29 kwietnia 2021

Pergola to świetny i niezwykle praktyczny pomysł, który pozwala połączyć przestrzeń domową z ogrodem. Dobrze dobrana, wytrzymała konstrukcja zapewni odpowiednie miejsce do codziennego wypoczynku i ciekawie wzbogaci bryłę domu, ale nie tylko! Doskonale sprawdzi się m.in. do ogródków restauracyjnych czy hotelowych. Odpowiednie zadaszenie tarasu zapewnia cień, który jest nieoceniony w upalne dni. Ponadto, nie tylko chroni przed promieniami UV, ale również przyczynia się do komfortowego wypoczynku w trakcie deszczu i zimna. Jak i czym zadaszyć pergolę, aby dobrze spełniała swoją funkcję? Koniecznie przeczytaj!

Zadaszenie tarasu – dodatkowe funkcje

Ciekawym i innowacyjnym pomysłem będzie zaopatrzenie się w pergolę z automatycznie odsuwanym dachem. Takie rozwiązanie jest niezwykle przydatne podczas wypoczynku przy szybko zmieniającej się pogodzie w naszym regionie. Zaopatrzenie się w czujniki pogodowe, które będą otwierać lub zamykać dach w zależności od warunków, nawet kiedy nie będzie nas w pobliżu, to świetne rozwiązanie!

Nieocenione jest również posiadanie oświetlenia czy zestawu audio, które zapewnią odpowiedni nastrój. Możemy się więc zrelaksować wspólnie z rodziną, drugą połówką lub przyjaciółmi, w niezwykle klimatycznym pomieszczeniu. Pergola może stać się również podstawą do wypoczynku całorocznego, w zależności od tego, w jaki sposób ją zadaszymy oraz jak ogrzejemy. Dobrym pomysłem jest instalacja promienników ciepła. Dzięki możliwości zastosowania dodatkowych funkcji spełni ona potrzeby nawet najbardziej wymagających osób. Konstrukcje pergoli firmy Tarasola są niezwykle odporne, estetyczne i lekkie. Firma proponuje tylko sprawdzone rozwiązania oraz autorskie sposoby zadaszeń!

pergola

Pergola – z jakiego materiału wykonać zadaszenie?

Dobrym pomysłem na zadaszenie jest wykorzystanie materiału technicznego, trójwarstwowego TECH-PROTECT. Jest on odporny na deszcz, chroni przed promieniowaniem UV i doskonale zacienia. Takiego dachu nie trzeba demontować, a dzięki montażowi dodatkowego daszka systemowego jest on doskonale chroniony po zwinięciu. Niezastąpiona jest też funkcja odprowadzania wody.

W przypadku dachu wykonanego z lameli obracanych będziemy mogli dawkować sobie światło, które wpada do wnętrza tarasu oraz regulować przepływ powietrza, a pozycja zamknięta pozwoli uchronić wnętrze przed deszczem. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie przesuwnych przeszkleń, co pozwala na regulację według upodobań, a ponadto podkreśla niezwykły wygląd bryły. Przesuwane i bezramowe przeszklenia dodadzą elegancji pomieszczeniu i nie będą ograniczały widoku. Taka zabudowa będzie chroniła przed czynnikami zewnętrznymi o każdej porze roku, dlatego też pergola świetnie sprawdzi się w roli ogrodu zimowego, a latem, instalacja rolet, skutecznie ochroni przed nadmiernym światłem, wiatrem oraz insektami.

Możliwe jest również zadaszenie tarasu z poliwęglanu. Płyt poliwęglanowych używa się do konstrukcji, które wymagają instalacji lekkich. Poliwęglan lity przypomina szkło, a dzięki swojej przezroczystości, rozprasza światło. Ponadto, poliwęglan mleczny dobrze zacienia pomieszczenie. Jednak w bardzo upalne dni, potrzebne będą dodatkowe metody ochrony przed słońcem. Dachy tego rodzaju nie są przeznaczone do rozsuwania. Nie tłumią również odgłosów, jakie wydaje padający deszcz. Zabrudzenia takiego zadaszenia mogą być bardzo widoczne z poziomu tarasu, dlatego firma Tarasola nie produkuje dachów z poliwęglanu.

Dostosuj materiał do swoich potrzeb!

Aby cała konstrukcja sprawdzała się podczas deszczu i zmieniających się pór roku, najlepiej wykonać ją z ekstrudowanego aluminium. Ciekawym pomysłem jest również powrót do klasyków – pergola, inspirowana drewnianą konstrukcją, czyli aluminium w kolorze drewna

Zadaszenie tarasu przeważnie wykonuje się na kilka sposobów. Wiele firm wychodzi naprzeciw klientowi i dostosowuje zadaszenie do jego preferencji i oczekiwań, a także proponuje innowacyjne rozwiązania.

Tarasola to producent luksusowych pergoli. Firma proponuje osiem różnych, autorskich systemów zadaszeńlamelowe, tkaninowe – płaskie, spadkowe, dwuspadowe, wolnostojące i przyścienne. Produkty Tarasoli wpisują się w zarządzanie typu Smart Home.

Zadaszenie może być  zbudowane zarówno z niezwykle mocnej oraz wytrzymałej tkaniny kilkuwarstwojej jak i profili aluminiowych, które posiadają funkcję regulacji konta nachylenia. Materiały, z jakich Tarasola wykonuje zadaszenie, nie nagrzewają się, co jest niezastąpioną opcją w niezwykle upalne dni.

Ponadto, dodatkowa izolacja od opadów czy zamontowanie promienników ciepła sprawi, że taras będzie komfortowym miejscem wypoczynku o każdej porze roku. Materiały użyte do wykonania są niezwykle odporne i wytrzymałe, ich właściwości sprawiają, że podczas kontaktu z czynnikami szkodliwymi pozostają nienaruszone. Dach sterowany jest pilotem, aby użytkowanie było jeszcze wygodniejsze.

Jaki rodzaj zadaszenia sprawdzi się najlepiej?

Często stajemy przed decyzją, z jakiego materiału wykonać zadaszenie tarasu? To, jaki rodzaj materiałów do pokrycia wybierzemy, jest uzależnione od naszych indywidualnych preferencji. Należy więc zdecydować zgodnie ze swoimi upodobaniami i przeznaczeniem tarasu. Czy pergola ma pełnić funkcję całorocznego wypoczynku, czy też będzie nam służyć jako nowoczesne i niezastąpione miejsce do relaksu tylko w upalne dni? A może chcemy, aby taras pełnił swoją funkcję aż do późnej jesieni, bo będziemy spędzać na nim czas nawet w trakcie deszczu i wiatru?

Produkty firmy Tarasola są niezwykle trwałe, odporne na rdzę oraz na wszelkie, nieprzychylne warunki atmosferyczne. Luksusowy design i automatyczne otwieranie to jedne z niewielu zalet produktów. Przy wyborze pergoli firmy Tarasola zapewniamy montaż w dowolnym, wyznaczonym przez klienta miejscu. Służymy pomocą! Nie trzeba więc martwić się składaniem konstrukcji oraz zadaszeniem.

Podobne artykuły