Jak poradzić sobie z inwazją ślimaków w ogrodzie

Ogród Data publikacji: 06 czerwca 2024

Zmagasz się z zalewem ślimaków w twoim przydomowym ogródku lub na działce? Od lat próbujesz różnych sposobów na pozbycie się niechcianych gości, ale bezskutecznie? Jedna z użytkowniczek Instagrama podzieliła się sprawdzonym rozwiązaniem, które uchroni twoje zbiory przed żarłocznymi ślimakami.

Taśma miedziana na nieproszonych gości

Na instagramowym profilu pani Pauliny, czyli „kobiety w pełni”, możesz znaleźć niezawodny, zdaniem autorki, trik, który uchroni twój ogród i zbiory przed ślimakami. Wystarczy, że zaopatrzysz się w samoprzylepną taśmę miedzianą. Taka fizyczna bariera skutecznie odstraszy mięczaki z twojego ogrodu. Taśmę możesz kupić w internecie, ale jest też łatwo dostępna w większości sklepów ogrodniczych.

Jak używać taśmy?

Użytkowniczka Instagrama krok po kroku pokazuje co zrobić, aby przy użyciu taśmy pozbyć się nieproszonych gości. Wystarczy, że przykleisz taśmę na krawędziach balustrad i pojemników z roślinami. Możesz nią też owijać doniczki z warzywami, owocami czy kwiatami. Warto tym samym zadbać o to, by rośliny nie rosły bezpośrednio w gruncie, ale znajdowały się w pojemnikach, które dasz radę obkleić taśmą i tym samym zabezpieczyć przed wizytą ślimaków. Mięczaki będą omijały twoje rośliny szerokim łukiem. Miedź na taśmie wytwarza niewielki ładunek elektrostatyczny, który powoduje, że ślimaki rezygnują z odwiedzin w twoich nasadzeniach.

Same zalety

Jak podkreśla autorka rolki na Instagramie, przedstawiony przez nią sposób na odstraszenie ślimaków ma same zalety. Po pierwsze pani Paulina podkreśla, że bariera z samoprzylepnej taśmy miedzianej jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem i idealnie sprawdza się w przydomowych ogródkach, na działkach i w uprawach ekologicznych. Taśma jest całkowicie bezpieczna dla ludzi, roślin i zwierząt. Nie musisz się więc martwić, że zaszkodzisz sobie, swojej rodzinie lub pupilowi. Jest to ekologiczne i humanitarne rozwiązanie problemu ślimaczych inwazji. Taśma daje też bardzo długotrwały efekt ochrony. Nawet kiedy z czasem kolor miedziany wypłowieje pod wpływem oddziaływania promieni słonecznych, taśma nadal będzie spełniała swoje zadanie i będzie skuteczną barierą odstraszającą nieproszonych, oślizgłych gości.

Inne pomysły?

Właścicielka instagramowego konta zapytała swoich obserwatorów czy mają inne skuteczne sposoby na pozbycie się żarłocznych ślimaków z ogrodu. W komentarzach użytkownicy Instagrama dzielili się takimi pomysłami jak: rozsypywanie cynamonu, fusów po kawie czy spryskaniu gleby dookoła grządek octem. Niektórzy też po prostu proponowali zbierać nieprzyjazne mięczaki ręcznie lub hodować kaczki, dla których ślimaki są nie lada przysmakiem. Pomysł z miedzianą taśmą wydaje się przy tym naprawdę zachęcający i dający długotrwały efekt.

Podobne artykuły